Przygotuj się na:

ZAMYKAJĄ ZAWROTKĘ NA POW

Znika tymczasowa zawrotka w miejscu, gdzie Południowa Obwodnica Warszawy łączy się z Puławską. Zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców od poniedziałkowego wieczoru. Drogowcy wyjaśniają, że powodem ich wprowadzenia są prace zmierzające do połączenia funkcjonującej już trasy S2 z ursynowskim odcinkiem.

Na posesji koparka, motocykl i armata. Policja: te przedmioty pochodzą z włamań

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne włamania i kradzieże

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże dokonywane w Warszawie i okolicznych powiatach. Jak podają funkcjonariusze, łupem mężczyzny padał głównie sprzęt budowlany, a w tym warta 150 tysięcy złotych koparka.

Jak przekazała Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze z Józefowa odebrali zgłoszenie o skradzionej Wiązownie koparko-ładowarce. Maszyna była zaparkowana na ogrodzonej działce. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcy przecięli siatkę, a następnie włamali się do zamkniętej maszyny, po czym ją uruchomili i odjechali. Pokrzywdzony wycenił skradziony sprzęt na kwotę 150 tysięcy złotych.

Na posesji sprzęt budowlany, motocykl i armata

Podejrzanych o kradzież zatrzymano w tym tygodniu. - Funkcjonariusze jednocześnie udali się pod kilka ustalonych wcześniej adresów na terenie powiatu wołomińskiego. Kiedy dotarli do jednego z nich, zauważyli wyjeżdzający z posesji samochód. Kierował nim 45-latek. Ponadto na powierzchni ładunkowej pojazdu znajdowały się dwie zagęszczarki, które - jak ustalili kryminalni - pochodziły z kradzieży - przekazała Paulina Harabin. Jak dodała, drugiego z podejrzanych - 33-latka - zatrzymano w mieszkaniu.

- W trakcie przeszukania posesji zajmowanych przez mężczyzn, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne trzy zagęszczarki, panele ogrodzeniowe oraz kilkanaście sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi w postaci kompresorów, szlifierek, wkrętarek i innych. Ponadto zabezpieczony został motocykl i armata - dodała Harabin.

Jak ustalili śledczy, część tych przedmiotów pochodzi z kradzieży i włamań dokonanych na terenie Wilanowa, Radzymina oraz Malcanowa. Ich łączna wartość została oszacowana na 350 tysięcy złotych. Już po zatrzymaniu obu mężczyzn, policjantom udało się odzyskać skradzioną trzy miesiące temu koparko-ładowarkę.

Zarzuty i tymczasowy areszt. Grozi im więzienie

- Zebrany dotychczas przez otwockich funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwu mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec 45- i 33-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności - podsumowała Harabin.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o włamania do bankomatu w markecie:

Włamanie do bankomatu w markecie w WawrzeMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Otwock