Najnowsze

Zaatakował biegacza w parku, później chciał wyrwać broń policjantowi

Najnowsze

Autor:
MAK/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w Otwocku Policjanci zatrzymali 19-latka zaraz po tym, jak zaatakował mężczyznę w parku miejskim

Najpierw miał zaatakować w parku w Otwocku 20-letniego biegacza, uderzać go w twarz i popychać. Poszkodowany zgłosił się na policję, funkcjonariusze szybko zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Jak podała komenda, podczas interwencji policjanci również spotkali się z agresją. 19-latek został obezwładniony i zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 17 kwietnia w Parku Miejskim w Otwocku. 20-letni mężczyzna wybrał się pobiegać, w pewnym momencie zatrzymał się, by odpocząć w parku.

- Zza altanki wybiegł nieznany mu mężczyzna i bez powodu zaczął go popychać i uderzać pięściami w twarz. Kiedy upadł na ziemię, napastnik uciekł. Pokrzywdzony zgłosił się do otwockiej komendy i złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, podając policjantom dokładny rysopis sprawcy - przekazała młodszy aspirant Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Już po kilku minutach zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał podanemu rysopisowi.

Zaatakował interweniujących policjantów

- Kiedy funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję, ten stał się agresywny. 19-latek nie reagował na polecenia policjantów, wyzywał ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, pluł na nich, kopał i szarpał za mundury. Ponadto w trakcie szamotaniny próbował wyrwać jednemu z funkcjonariuszy broń umieszczoną na pasie i uszkodził jej kaburę - dodała Harabin.

Funkcjonariusze obezwładnili sprawcę. Noc spędził w policyjnej celi.

20-latek został zaatakowany w Parku Miejskim w Otwocku

Poszkodowanych mogło być więcej

Policjanci przedstawili 19-latkowi cztery zarzuty dotyczące spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zniszczenia mienia. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Ponadto z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna mógł dokonać ataku na innych spacerowiczów. Prosimy o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty - podsumowała Harabin.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Na tvwarszawa.pl informowaliśmy także o obywatelskim zatrzymaniu w Wawrze

Obywatelskie zatrzymanie w Wawrze (materiał z 20.04.2022)
Obywatelskie zatrzymanie w WawrzeTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:MAK/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Otwocku

Pozostałe wiadomości