"Otwieramy okno na sztukę"

Najnowsze


Już po raz czwarty otwiera się wystawa "Jasinski&friends". To będzie okazja, żeby zobaczyć dzieła artystów tworzących w różnych technikach plastycznych i reprezentujących ciekawe style.

Wystawa zostanie zaprezentowana w Galerii Przy Teatrze, która ma siedzibę w Teatrze Narodowym.

"O polskiej sztuce możemy mówić z dumą"

Ideą projektu jest budowanie pozytywnych relacji z różnymi środowiskami artystycznymi, z przedstawicielami firm, instytucjami kultury oraz szerokim gronem nabywców indywidualnych.

"Otwieramy dla Państwa okno na sztukę, wpuszczając przez nie powiew świeżości i duży ładunek kreatywności. Projekt „Jasinski&friends” to dowód na to, że o polskiej sztuce możemy mówić z dumą" - poinformował w komunikacie kurator wystawy Dominik Jasiński.

Do współpracy zaproszono 17 twórców, są: Paulina Czarnecka, Mateusz Dolatowski, Jakub Godziszewski, Edyta Grzyb, Dominik Jasiński, Daniel Kamiński, Eliza Kleczewska, Aneta Mlaś -Touanda, Karina Płonka, Renata Magda, Natalia Rozmus, Agnieszka Rzońca, Rafał Szaton, Agnieszka Świerczek, Anna Zalewska, Szymon Ziarek.

Gościem specjalny będzie artysta grafik, autor około tysiąca plakatów - Andrzej Pągowski.

Wernisaż odbędzie się 28 września o godz. 19:00. Wystawa potrwa od 28 września do 30 października 2015 roku, wstęp wolny.

ran

Źródło zdjęcia głównego: Jasinski&friends IV