Otwierają Magiczny Park. Sztuczne ognie, koncerty, pokazy magów

Otwierają Magiczny Park
Otwierają Magiczny Park
Lech Marcinczak
Lech MarcinczakOtwierają Magiczny Park

W ten weekend oficjalnie otwarty zostanie Magiczny Park. Po zniszczeniach i śmieciach, o których pisaliśmy kilka tygodni temu, na razie nie ma śladu.

Obiekt sportowo-rekreacyjny przy ul. Magicznej, popularnie zwany jako "Park Magiczna" lub Magiczny Park, był oblegany przez mieszkańców na długo przed otwarciem.

Niestety, wraz z odwiedzającymi teren pojawiły się problemy - park był dewastowany i niszczony. Władze dzielnicy zapowiadały walkę z wandalami. Jak to wygląda teraz?

- Nie ma mowy o sytuacji sprzed tygodni, w parku jest czyściutko. Jest dużo ludzi, dzieci się bawią, jest wesoło i przyjemnie - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Wielkie otwarcie

Podczas weekendowego świętowania otwarcia parku na jego terenie zagra m.in. Kapela ze Wsi Warszawa.

Dla najmłodszych przygotowano pokazy magów i przedstawienia teatralne. Będzie też pokaz sztucznych ogni i kiermasze z produktami regionalnymi.

W ten sposób organizatorzy chcą nawiązać do Zakątka Etnograficznego znajdującego się w parku.

Oficjalny moment otwarcia przewidziano na sobotę, o godz. 15:00.

Szczegółowy harmonogram otwarcia:

29.08 (piątek) 18:00 - Koncert zespołu Żywiołak 20:00 – Koncert zespołu Kapela Ze Wsi Warszawa

30.08 (sobota) 13.00 – 16.00 – Program artystyczny dla dzieci (Teatr „Plac zabaw”, Rewia Sylaba, pokaz iluzjonistyczny ze światem baniek, Tulinki) 15.00 – Uroczyste otwarcie parku przez radnych dzielnicy 18:00 – Koncert dla dzieci – Studium Instrumentów Etnicznych 20:00 – Koncert zespołu Muzykanci 21:50 – Zakończenie i pokaz sztucznych ogni

31.08 (niedziela) 16:30 – Koncert dla dzieci. Wystąpi zespół terenNowy.kids 18:00 – Koncert Orkiestry Św. Mikołaja 20:00 – Koncert zespołu R.U.T.A.

Tak wyglądał park przed oficjalnym otwarciem:

Park na Białołęce zniszczony przed otwarciem
Park na Białołęce zniszczony przed otwarciemDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

kś/ran

Pozostałe wiadomości