Otwarcie tunelu Wisłostrady w ciągu kilku tygodni? "Jest szansa"

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plMówi Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego

- Można powiedzieć, że tunel Wisłostrady został naprawiony - poinformował tvnwarszawa.pl wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego i dodał, że jest szansa na wznowienie ruchu w ciągu kilku najbliższych tygodni.

- Zakończyły się najważniejsze prace wzmacniające grunt pod płytą Wisłostrady. Zostały roboty związane z przywróceniem tunelu do stanu pierwotnego, czyli uzupełnienie ubytków po odwiertach - powiedział tvnwarszawa.pl Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Otworzą za kilka tygodni?

Rozmawialiśmy z nim tuż po zakończeniu spotkania w biurze budowy II linii metra. Inspektor spotkał się tam z urzędnikami, aby zapoznać się z informacją o wykonanych pracach.

- Teraz będzie jeszcze parę dni na końcowe badania i ocenę techniczna całego tunelu. Wtedy będzie wiadomo, czy rzeczywiście ten tunel może być użytkowany, czy jeszcze potrzebne będą dodatkowe prace i jaki powinien być ich zakres - precyzuje Grabowski.

Kiedy tunelem pojadą wreszcie kierowcy? - Jest szansa, że w ciągu kilku tygodni ruch zostanie wznowiony - informuje inspektor, ale zastrzega, że ostateczną decyzję podejmie Zarząd Dróg Miejskich, który zarządza tunelem.

Awaria na budowie metra

W nocy z 13 na 14 sierpnia 2012 r. na budowie stacji II linii metra Powiśle doszło do awarii. Stacja została zalana, woda wymyła m.in. grunt pod tunelem Wisłostrady. Ruch w tunelu został zamknięty. Wprowadzono objazdy dla kierowców.

Tunel wciąż zamknięty
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

bf/b