Najnowsze

Oto szkielet najwęższego domu świata

Najnowsze

Najwęższy dom świata
TVN24Najwęższy dom świata

Metalowy szkielet najwęższego domu świata jest już gotowy. Niebawem rozpocznie się jego montaż w szczelinie pomiędzy dwoma budynkami na Woli. Pierwszy mieszkaniec pojawi się w tam w połowie października.

Stalowy szkielet konstrukcji domu powstawał w Kobyłce pod Warszawą. Jak przekonują inicjatorzy projektu, dom ma być gotowy do zamieszkania w połowie października.

Konstrukcja będzie zlokalizowana w szczelinie (133 centymetry) pomiędzy budynkami Chłodna 22 i Żelazna 74.

- W sumie będzie miał powierzchnię 14 mkw. Na parterze będzie łazienka, kuchnia i jadalnia. Na piętrze znajdzie się antresola z miejscem do pracy i sypialnią. Będzie też tam okno z widokiem na ulicę Żelazną - mówił w poranku TVN24 "Wstajesz i Weekend" Jakub Szczęsny, architekt i pomysłodawca projektu.

Zamieszka tam izraelski pisarz

Jak dodaje Szczęsny obiekt stawia pod znakiem zapytania wszystkie możliwe normy budowlane. - Szerokością, którą dysponujemy nawet nie kwalifikuje się na korytarz - zauważa architekt.

Mimo tych trudności znalazła się osoba, która zamieszka w domu. Będzie to izraelski pisarz Etgar Keret. Ma on również zachęcać swoich przyjaciół, aby zamieszkali w tym domu.

bf/par

Pozostałe wiadomości