Oto najlepsze zdjęcia z "Twojej kliszy z Powstania"

Warszawa

I miejsce w kategrii portret | Paweł Czarnecki
I miejsce w kategorii obkekt w ruchu | Paweł Jaskólski
I miejsce w kategorii reportaż | Paweł Czarnecki
Głosowanie internautów | Aleksandra Sędek
I miejsce w kategrii detal | Mateusz Kużbiel
I miejsce w kategrii portret | Paweł Czarnecki
I miejsce w kategorii obkekt w ruchu | Paweł Jaskólski
I miejsce w kategorii reportaż | Paweł Czarnecki
Głosowanie internautów | Aleksandra Sędek
I miejsce w kategrii detal | Mateusz Kużbiel
I miejsce w kategrii portret | Paweł Czarnecki

Rozstrzygnięto "Twoją kliszę z Powstania" - konkurs fotograficzny organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Oto najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji.

3 sierpnia odbyła się 7. edycja tego konkursu. Na uczestników czekała 6-kilometrowa trasa oraz inscenizacje i zadnia dotyczące wydarzeń z Powstania Warszawskiego. Oprócz przejścia trasy i prawidłowego rozwiązania zagadek, uczestnicy gry mieli przygotować dokumentację fotograficzną i wysłać ją na konkurs.

W tegorocznej edycji jury przyznało nagrody w czterech kategoriach: reportaż, portret, obiekt w ruchu i detal. Swoją nagrodę przyznali także internauci.

W kategorii reportaż i portret pierwsze miejsce zajął Paweł Czarnecki. II miejsce za zdjęcie reportażowe przypadło Andrzejowi Jaskólskiemu, który został również uhonorowany pierwszym miejscem za zdjęcie obiektu w ruchu, a trzecie – Marcie Studzińskiej. W kategorii portret drugie miejsce zajęła Magdalena Skrycka, a trzecie – Joanna Tarnowska. Drugie miejsce za zdjęcie obiektu w ruchu zdobyła Aleksandra Pawlak, a trzecie Paweł Czarnecki. W kategorii detal zwyciężył Mateusz Kużbiel, a tuż za nim uplasowali się Paweł Czarnecki i Anna Durczak. Natomiast internauci wyróżnili Aleksandrę Sędek.

Nie było łatwo

W grze wzięło udział prawie 300 uczestników. Każdy z nich musiał zdobyć bilet na koncert Mieczysława Fogga, podejść do oddziałów niemieckich stacjonujących w koszarach SS i odnaleźć tajemniczego łącznika.

Następnie uczestnicy mieli udać się pod kościół św. Michała Archanioła, gdzie czekała na nich para młoda w zabytkowym aucie z lat 30. XX wieku.

Później gracze odkrywali różne aspekty życia powstańców na Mokotowie. Zobaczyli powstańców śpiących w zakładzie pogrzebowym, odtworzony niemiecki bunkier na rogu Madalińskiego i Kazimierzowskiej, przenoszenie ciężkich plecaków do włazu kanału i potańcówkę na skwerze Fogga. Na finał gry do gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej dotarli prawie wszyscy gracze.

W kolejnym etapie "Kliszy z Powstania" jury wybrało 12 najlepszych, spośród 98 nadesłanych zdjęć.

Już po raz siódmy

Tegoroczna edycja "Kliszy z Powstania", organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego, była już siódmą z kolei. Jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków.

ij/roody