Oszustwo na "funkcjonariusza CBŚ". Trzech mężczyzn zatrzymanych

Warszawa

kspMężczyźni zatrzymani

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo metodą na "funkcjonariusza CBŚ". 24-letni Sebastian M., 26-letni Robert B. oraz 36-letni Grzegorz K. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Każdemu grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Policjanci ustalili, że trzech mężczyzn próbowało wyłudzić od mieszkanki Pragi Południe kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najpierw podawali się za jej krewnych, a później funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji, poszła do banku po gotówkę. Tam funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego Sebastiana M, który wpadł, gdy czekał a przekazanie mu przez kobietę pieniędzy.

Znaleźli replikę odznaki

Zatrzymano też 26-letniego Roberta B., podejrzanego o udział w oszustwie metodą na "funkcjonariusza CBŚ".

"Z ustaleń policjantów wynika, że tego samego dnia, odebrał od innej pokrzywdzonej kilkanaście tysięcy złotych. W ręce kryminalnych wpadł także 36-letni Grzegorz K., podejrzany o skierowanie dwóch wcześniej zatrzymanych mężczyzn, po odbiory wyłudzonych pieniędzy. W wyniku dokonanych przeszukań policjanci odzyskali utracone pieniądze oraz zabezpieczyli replikę odznaki policyjnej" – podaje KSP.Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policyjna infolinia

Komenda Stołeczna Policji przypomina, że uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za "wnuczka", "krewnego" lub "policjanta – funkcjonariusza CBŚ".

Telefonować można pod nr 22 60-33-222.

ran/b