Najnowsze

Oszustwa, pranie brudnych pieniędzy. CBA w Wólce Kosowskiej

Najnowsze

CBACBA zatrzymało trzy osoby

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę trzy osoby podejrzane o "pranie brudnych pieniędzy". Chodzi o około 70 milionów złotych, a także o oszustwa w fakturach na kilkanaście milionów złotych.

Kobieta i dwaj zatrzymani mężczyźni prowadzili nielegalne interesy w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej.

Jak poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, sprawa ma związek wcześniejszymi z zatrzymaniami 19 osób w śledztwie dotyczącym między innymi wystawiania i używania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej nieprawdziwych faktur VAT, uszczuplania należności Skarbu Państwa z tego tytułu oraz "prania pieniędzy" pochodzących z przestępstw.

Zatrzymany na gorącym uczynku

Przypomniał, że w czerwcu 2017 roku funkcjonariusze z łódzkiej delegatury CBA wpadli na trop przedsiębiorcy, który oficjalnie prowadził szereg spółek handlowych i budowlanych, które - jak się okazało - zostały powołane tylko w jednym celu, a mianowicie do wystawiania fałszywych faktur.

Przedsiębiorca ten został zatrzymany przez agentów CBA w jednej z łódzkich restauracji na gorącym uczynku, podczas sprzedaży fikcyjnych faktur VAT. Później zatrzymano kolejne, powiązane z nim trzy osoby, ostatnio w listopadzie, w Kielcach i Swarzędzu koło Poznania. Byli to dwaj biznesmeni - członkowie zarządów spółek z branży tekstylnej i reklamowej - oraz pośrednik w handlu fikcyjnymi fakturami VAT. Cala grupa miała działać od 2014 roku. Kaczorek zwrócił uwagę, że po zmianach w prawie za oszustwa na taką skalę grozi kara pozbawienia wolności do 25 lat. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy o likwidacji nielegalnego bazaru w Wólce Kosowskiej:

[object Object]
Likwidacja nielegalnego bazaru 1/3Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
wideo 2/3

PAP/kz/r

Źródło zdjęcia głównego: CBA

Pozostałe wiadomości