Oszust z Iraku zatrzymany w centrum stolicy. Używał 16 paszportów

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plPolicja zajęła się sprawą

Policjanci z KGP zatrzymali 48-letniego Ibrahima H. obywatela Iraku z brytyjskim paszportem. Był poszukiwany przez angielskich funkcjonariuszy za oszustwa i wyłudzenia. Ukrywał się w różnych europejskich krajach - poinformowała we wtorek policja.

- We wrześniu tego roku angielscy policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać gdzieś na terenie Polski. Wtedy skontaktowali się z policjantami wydziału poszukiwań celowych i identyfikacji osób Komendy Głównej Policji i przekazali im pełną dokumentację dotyczącą 48-letniego Ibrahima H. - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego KGP.

Mieszkał w centrum

W sumie Europejski Nakaz Aresztowania, który został wystawiony z tym mężczyzną dotyczy 16 tożsamości, którymi się posługiwał podczas ukrywania się w różnych europejskich krajach.

Funkcjonariusze z KGP ustalili, że Ibrahim H. wynajmuje mieszkanie w jednym z bloków w centrum Warszawy.

- W momencie zatrzymania był zaskoczony. Próbował jeszcze legitymować się dokumentami wystawionymi na różne nazwiska, aby wprowadzić policjantów w błąd. Po sprawdzeniu jego odcisków palców w bazie danych nie było wątpliwości, że to na pewno Ibrahim H. - powiedział Jakubowski.

Zatrzymany mężczyzna oczekuje w areszcie na ekstradycję do Wielkiej Brytanii.

PAP/ran