Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Oszuści "wynajmują" apartamenty nad morzem. Wyłudzili ponad 170 tysięcy zł

TVN Warszawa

apartamentykolobrzeg.org, jantarapartament.pl Właściciel apartamentów ostrzega na swojej stronie przed oszustami

Ponad 150 osób z całej Polski zostało oszukanych za pośrednictwem strony internetowej. Oszuści, podszywając się pod właścicieli apartamentów w Kołobrzegu, wyłudzili tysiące złotych od osób chcących zarezerwować wakacyjny pobyt. Śledztwo prowadzi policja w Otwocku.

Serwis gk24.pl opisuje przypadek pani Agnieszki z Warszawy, która na początku lipca miała zapłacić oszustom 3,8 tysięcy złotych. Zanim to zrobiła, zatelefonowała nawet na numer podany na stronie internetowej. Kobieta, która odebrała połączenie, nie wzbudziła u warszawianki żadnych podejrzeń. Regulamin serwisu przewidywał, że osoba rezerwująca pobyt miała w ciągu dwóch dni zapłacić zaliczkę wynoszącą jedną trzecią całej ceny. Była też zachęta, by od razu wpłacić całą kwotę - w takim przypadku rezerwujący otrzymałby 15 procent zniżki. W rzeczywistości pani Agnieszka nie dostała ani pieniędzy, ani apartamentu. Nie była w stanie ponownie skontaktować się z "oferentami". Abonent numeru podanego na stronie nie był w sobotę dostępny, a jego skrzynka głosowa była przepełniona i nie przyjmowała nowych wiadomości.

Zarobili ponad 200 tysięcy złotych

Dziennikarze "Głosu Koszalińskiego" rozmawiali również z innymi osobami, które wpłaciły pieniądze lub właśnie miały to zrobić. - Wrzuciłem w wyszukiwarkę "Osiedle Jantar apartamenty" i wtedy trafiłem na, jak się później okazało, prawdziwą stronę państwa, którzy naprawdę wynajmują na tym osiedlu apartamenty. Tam przeczytałem oświadczenie, że nie mają nic wspólnego z ofertą Apartamenty Kołobrzeg - mówił jeden z oszukanych. Inna osoba powiedziała, że próbowała zarezerwować na fałszywej stronie apartament 11 lipca. Jednak pieniądze wysłanie przez nią na podany tam numer konta zostały jej zwrócone - rachunek został wcześniej zamknięty. Konto zablokowali prokuratorzy z Otwocka. Znaleźli na nim 40 tysięcy złotych. Resztę - około 160 tysięcy złotych - oszuści mieli już wypłacić w bankomatach. Jak ustalił "Głos Koszaliński", policja z całej Polski przyjęła ponad 150 zawiadomień w sprawie oszustwa autorów strony www.apartamentykolobrzeg.org. Liczba oszukanych może być wyższa.

Policja potwierdza

Według policji z Otwocka oszukano już 165 osób. Wniosły one zaliczki na poczet wypoczynku w apartamentach na kwotę 178 tysięcy złotych. Policjanci apelują aby osoby planujące wakacyjne wyjazdy upewniły się co do prawdziwości ogłoszeń o wynajmie apartamentów, w których zamierzają spędzać urlop.

fil//rzw / Źródło: gk24.pl, tvp.info/