Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Oszuści "wynajmują" apartamenty nad morzem. Wyłudzili ponad 170 tysięcy zł

Warszawa

apartamentykolobrzeg.org, jantarapartament.pl Właściciel apartamentów ostrzega na swojej stronie przed oszustami

Ponad 150 osób z całej Polski zostało oszukanych za pośrednictwem strony internetowej. Oszuści, podszywając się pod właścicieli apartamentów w Kołobrzegu, wyłudzili tysiące złotych od osób chcących zarezerwować wakacyjny pobyt. Śledztwo prowadzi policja w Otwocku.

Serwis gk24.pl opisuje przypadek pani Agnieszki z Warszawy, która na początku lipca miała zapłacić oszustom 3,8 tysięcy złotych. Zanim to zrobiła, zatelefonowała nawet na numer podany na stronie internetowej. Kobieta, która odebrała połączenie, nie wzbudziła u warszawianki żadnych podejrzeń.Regulamin serwisu przewidywał, że osoba rezerwująca pobyt miała w ciągu dwóch dni zapłacić zaliczkę wynoszącą jedną trzecią całej ceny. Była też zachęta, by od razu wpłacić całą kwotę - w takim przypadku rezerwujący otrzymałby 15 procent zniżki.W rzeczywistości pani Agnieszka nie dostała ani pieniędzy, ani apartamentu. Nie była w stanie ponownie skontaktować się z "oferentami". Abonent numeru podanego na stronie nie był w sobotę dostępny, a jego skrzynka głosowa była przepełniona i nie przyjmowała nowych wiadomości.

Zarobili ponad 200 tysięcy złotych

Dziennikarze "Głosu Koszalińskiego" rozmawiali również z innymi osobami, które wpłaciły pieniądze lub właśnie miały to zrobić.- Wrzuciłem w wyszukiwarkę "Osiedle Jantar apartamenty" i wtedy trafiłem na, jak się później okazało, prawdziwą stronę państwa, którzy naprawdę wynajmują na tym osiedlu apartamenty. Tam przeczytałem oświadczenie, że nie mają nic wspólnego z ofertą Apartamenty Kołobrzeg - mówił jeden z oszukanych.Inna osoba powiedziała, że próbowała zarezerwować na fałszywej stronie apartament 11 lipca. Jednak pieniądze wysłanie przez nią na podany tam numer konta zostały jej zwrócone - rachunek został wcześniej zamknięty. Konto zablokowali prokuratorzy z Otwocka. Znaleźli na nim 40 tysięcy złotych. Resztę - około 160 tysięcy złotych - oszuści mieli już wypłacić w bankomatach.Jak ustalił "Głos Koszaliński", policja z całej Polski przyjęła ponad 150 zawiadomień w sprawie oszustwa autorów strony www.apartamentykolobrzeg.org. Liczba oszukanych może być wyższa.

Policja potwierdza

Według policji z Otwocka oszukano już 165 osób. Wniosły one zaliczki na poczet wypoczynku w apartamentach na kwotę 178 tysięcy złotych. Policjanci apelują aby osoby planujące wakacyjne wyjazdy upewniły się co do prawdziwości ogłoszeń o wynajmie apartamentów, w których zamierzają spędzać urlop.

fil//rzw / Źródło: gk24.pl, tvp.info/