Osy zagnieździły się na nowym placu zabaw. Akcja strażaków


Na nowo otwartym placu zabaw w parku Ujazdowskim odkryto gniazdo os. Jego usunięciem zajęli się strażacy. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Strażacy zostali wezwani do śródmiejskiego parku chwilę przed godziną 11.

- Na miejscu pracuje jeden zespół ochotniczej straży pożarnej. Otrzymaliśmy informację, o gnieździe w jednym z domków na terenie placu zabaw. Przyjęliśmy zgłoszenie ze względu na prawdopodobne zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających tam osób - informował około godziny 12 Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Czytelnik zwrócił uwagę na konstrukcję placu zabaw.

"Można było się domyśleć, że w słomianych dachach będą tworzyć gniazda różne owady. Między innymi osy czy pszczoły. Niby nic, a jednak ukąszenia dla alergików mogą być śmiertelne" - napisał autor zdjęć przesłanych na Kontakt 24.

Po godzinie 14 Kapczyński przekazał nam, że gniazdo zostało usunięte.

Otwarty dwa lata po terminie

Plac zabaw w parku Ujazdowskim został oddany do użytku pod koniec lipca. Wcześniej przeszedł remont. Złośliwi twierdzą, że część maluchów czekających na jego zakończenie, zdążyła już wyrosnąć ze zjeżdżalni i huśtawek. Prace przeciągnęły się aż do dwóch lat.

Dziś plac zabaw oferuje atrakcje przystosowane dla dzieci w różnym wieku. Są tunele, górki, sztuczna rzeka, trampolina, zjeżdżalnie oraz zabawki z naturalnych materiałów. Wszystko podzielono na pięć stref. W całość wkomponowano zieleń.

Nowy plac zabaw w parku Ujazdowskim
Nowy plac zabaw w parku UjazdowskimMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kk/ran

Źródło zdjęcia głównego: Brumbor / Kontakt 24

Pozostałe wiadomości