Osunęła się ściana na Pradze Północ. Wstrzymano budowę

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plPękła ściana budynku

Niewłaściwe zabezpieczenie ściany wykopu spowodowało uszkodzenie muru przy ul. Środkowej 32 - poinformował nadzór budowlany. Na razie zamknięte jest patio budynku. Wstrzymano także sąsiednią budowę.

O pękniętej ścianie i osuwającym się patio przy ulicy Środkowej 32 informowaliśmy w środę wieczorem. O zagrożeniu powiadomili nas na Kontakt 24 mieszkańcy.Teren zabezpieczyli strażacy. Do pracy przystąpił również nadzór budowlany.

"Nie ma zagrożenia"

- Od strony pobliskiego wykopu osunęło się ogrodzenie w formie muru. Konstrukcje budynku i garażu są nienaruszone – zapewnia Andrzej Kłosowski, powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego. – Nie ma zagrożenia dla mieszkańców – dodaje.I zaznacza, że mur przy Środkowej osunął się ze względu na niewłaściwe zabezpieczenie ściany sąsiedzkiego wykopu. Tam inwestycję prowadzi firma Timbud, która stawia budynek wielorodzinny.Nadzór budowlany na razie wstrzymał budowę, a inwestor musi przygotować ekspertyzę.

"Nie można winić naszych robotników"

Przedstawiciel firmy przyznaje, że doszło do uszkodzenia muru. – Zabezpieczenia dokonała specjalistyczna firma i jest do tego opracowanie projektowe. Ciężko określić, dlaczego doszło do osunięcia, sytuacje są różne, ale nie można winić naszych robotników – zapewnia Sławomir Kąkol z firmy Timbud. – Najważniejsze, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa - dodajeI podkreśla, że mur został zabezpieczony, później zostanie rozebrany i odtworzony. Może to potrwać ok. 2,5 miesiąca.O sprawę zapytaliśmy przedstawicieli administracji, do których należy budynek przy Środkowej 32. - Nie ma zagrożenia dla mieszkańców, budynku i hali garażowej. Uszkodzony został mur wokół patio. Jest odsunięty od fundamentów budynku przy Środkowej 32 o około 3 metry – usłyszeliśmy w spółdzielni "Mars".

RELACJE ZE ŚRODOWEJ AKCJI PRZY ULICY ŚRODKOWEJ:

Może runąć ściana budynku
Joanna / Kontakt 24
Mieszkańcy boją się o stan budynku
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

ran/sk