Ostrzegają przed marznącym deszczem

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plSynoptycy ostrzegają przed opadami marznącego deszczu

Opady marznącego deszczu mogą powodować oblodzenia dróg i uszkodzenia linii energetycznych. Padać ma w centrum, na zachodzie i południu województwa mazowieckiego - ostrzega urząd wojewódzki.

Opady marznące deszczu będą tworzyć gołoledź. Ta może skutkować utrudnieniami zarówno w ruchu zmotoryzowanym jak i pieszym. Szczególną ostrożność urzędnicy zalecają osobom starszym oraz kierowcom.

CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

Solarki znowu w akcji

W poniedziałek po południu na stołeczne ulice znowu wyjechało 165 solarek. Kolejne działania Zarząd Oczyszczania Miasta zleci biorąc pod uwagę stan nawierzchni jezdni, dane meteorologiczne i prognozy pogody.

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych stołecznych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40 proc. dróg. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

Kierowca solarki o swojej pracy
TVN24

Trudny poranek

W poniedziałek rano kierowcy musieli więcej czasu poświęcić na przygotowanie samochodu do jazdy. Także sama podróż m.in do pracy zajmowała więcej czasu. - Po mieście jeździ się wolniej ze względu na warunki pogodowe - przyznał Tomasz Oleszczuk z biura prasowego stołecznej policji.

Wysyp kolizji w Warszawie
TVN24

par