Ostrej parasolki nie wniesiesz

Warszawa

Tomasz Gzell /PAPStrefa kibia podczas meczu

Jeżeli prognozy pogody się sprawdzą, to podczas dzisiejszego meczu Euro 2012 w Warszawie można spodziewać się burzy, albo sporego deszczu. Warto wiedzieć, że do strefy kibica nie wejdziemy z parasolką, która ma ostre zakończenie.

Gdy o 20.45 na Stadionie Narodowym Portugalia zacznie grać z Czechami, można spodziewać się nie tylko opadów deszczu, ale także burz. Dlatego fani, którzy za wszelką cenę chcą oglądać mecz w strefie kibica, powinni odpowiednio się przygotować.

Lepiej wziąć pelerynę

Do strefy można wnieść parasolkę, ale nie każdą. - Można wnosić małe, na przykład potrójnie składane, ale ważne, żeby nie miały ostrego zakończenia - mówi Magdalena Łań z biura prasowego ratusza. Ale zaraz radzi wyposażyć się raczej w pelerynę. - Żeby parasolkami nie zasłaniać widoku innym kibicom - tłumaczy Łań.

W strefie można schronić się również pod kilkoma namiotami, ewentualnie na przykład w parku Świętokrzyskim, gdzie również ustawiony jest telebim przy fontannie - pod warunkiem, że nie będzie burzy.

Parasolka z ostrym zakończeniem, to nie jedyna rzecz, jakiej nie wniesiemy do strefy kibica. Ochroniarze nie wpuszczają z profesjonalnymi aparatami fotograficznymi, wuwuzelami, transparentów z napisami zawierającymi Treście wulgarne czy faszystowskie Zapomnieć musimy też o kaskach czy hulajnogach.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

ran//ec