Ostatnie szlify w tunelu pod Pułkową


Kończy się renowacja tunelu pod ul. Pułkową. Robotnicy szykują gniazda pod bariery energochłonne i konserwują balustrady.

Prace w tunelu są prowadzone od wiosny, ale wykonawca musiał opuścić w międzyczasie plac budowy.

Przerwa na Euro

"Na rzecz robót utrzymaniowych na moście i wiadukcie księcia Józefa Poniatowskiego przed UEFA Euro 2012. Roboty były wstrzymane również na sam okres turnieju, aby nie utrudniać podróży kibicom" – przypomina Zarząd Dróg Miejskich.

Na Pułkową drogowcy wrócili w lipcu. Ułożona została nowa otulina z płytek dekoracyjnych w kolorze kremowym po obu stronach tunelu. Zabezpieczono też ścianę preparatami antygrzybicznymi. Robotnicy wymienili również zniszczone cztery belki rozporowe. "To efekt ubiegłorocznego uderzenia samochodu ciężarowego, który nie zmieścił się w świetle tunelu z ponadnormatywnym ładunkiem na naczepie" – przypomina ZDM.

Teraz robotnicy szykują gniazda pod bariery energochłonne. Konserwują też balustrady. Jak przekonuje ZDM, utrudnienia w ruchu powinny zakończyć się w pierwszych dniach września. Prace wykończeniowe i porządkowe potrwają jeszcze około miesiąca.

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości