Ostatnie szlify na torach. Marszałkowska czeka na tramwaje


Tramwajarze zmierzają ku końcowi prac na Marszałkowskiej. Asfaltują zabudowę torowiska, przygotowują krawężniki i odnawiają przystanki przy ul. Świętokrzyskiej. Prace mają zakończyć się w niedzielę.

- Asfaltujemy torowisko od ul. Waryńskiego do ronda Dmowskiego, ustawiamy też płyty między torami na odcinku od Widok do Sienkiewicza. Przygotowujemy również przystanek przy ul. Świętokrzyskiej - wylicza Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Powrót w poniedziałek

To już końcówka prac. Zgodnie z ustalonym harmonogramem prace mają zakończyć się 16 września. - A 17 września tramwaje mają wrócić na ul. Marszałkowską – informuje Powałka.

Od poniedziałku kierowcy mogą przejechać przez skrzyżowanie ze Świętokrzyską. Drogowcy uporali się z ułożeniem nawierzchni tydzień przed zakładanym terminem.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Prace związane z modernizacją torowiska odbywają się przy wyłączeniu ruchu tramwajów na ciągu ul. Marszałkowskiej - Andersa od pl. Zbawiciela do ul. Stawki. Przejazd został wstrzymany w związku z budową centralnego odcinka II linii metra na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej wprowadzono w maju. Linie tramwajowe wycofane z ul. Marszałkowskiej (4 i 15) zostały skierowane na trasy objazdowe al. Jana Pawła II. Dwie linie pozostają zawieszone – 18 i 35. W zamian uruchomiono linie zastępcze – 74 (zastępuje także zawieszoną na wakacje 14) oraz 40 (zastępującą linię 18 na Trasie W-Z oraz linię 35 na Nowym Bemowie).

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości