Ostatnie próby multimedialnej fontanny

Warszawa

Trwają ostatnie testy najnowocześniejszej fontanny w Polsce. Atrakcja u stóp Starego Miasta jest już niemal gotowa. Na wodnym ekranie można będzie wyświetlać kolorowe obrazy. Kamera portalu tvnwarszawa.pl uchwyciła jedną z prób przed oficjalnym uruchomieniem urządzeń.

Wielkie otwarcie i specjalny pokaz już 7 maja. – Dwa dni wcześniej na konferencji prasowej opowiemy o szczegółach, ale oczywiście nie zdradzimy wszystkiego – zapowiada Marta Trakul z biura prasowego ratusza.

Obrazy na wodnym ekranie

Warszawiacy mieli już okazję zobaczyć, co potrafią wyczarować fontanny. W połowie listopada zorganizowano pierwszy pokaz w parku. Zgromadził kilkaset osób.

Zobacz Warszawę na ścianie wody - czytaj więcej

Jak działają urządzenia?

Dzięki specjalnym, bardzo wydajnym pompom, które wyrzucają na minutę 3 tys. litrów wody, możliwe jest stworzenie wodnego ekranu. To nic innego, jak ściana wody o grubości 8 mm, szerokości 30 metrów i wysokości 10 metrów. Na takiej ścianie można wyświetlać filmy i tworzyć pokazy laserowe.

fot. urząd miasta
fot. urząd miasta
| Newspix

Nowoczesna instalacja ma umożliwiać organizowanie widowisk światło-woda-dźwięk. Będzie można je zobaczyć w soboty w maju i wrześniu o 21.00, zaś od czerwca do sierpnia o 21.30 - informuje biuro prasowe. Pokazy mają trwać około 50 minut.

Nie tylko fontanna

Rewitalizacja Parku Podzamcze to nie tylko budowa multimedialnej fontanny. Wyremontowana została nawierzchnia alejek parkowych, powstała aleja spacerowa. W przyszłości połączona będzie kładką z terenami przebudowanego Bulwaru Nadwiślańskiego. Całość ma kosztować około 11 milionów złotych.Internauta WRA zarejestrował prace przy budowie fontanny. Zdjęcia umieścił w swoim profilu na Kontakt24.tvn.pl:

par/mz