Ostatnie polityczne ciosy. Kampania na finiszu

Warszawa

Fakty TVNNa ostatniej prostej lecą polityczne ciosy

Ostatnie ciosy w kampanii samorządowej przed ciszą przedwyborczą. W Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz od konkurencji dostaje cios kamienicą. Rafała Dutkiewicza we Wrocławiu ściga tajemnicza lekarka. Wybory w niedzielę, ale gorącą atmosferę czuć już teraz. Materiał "Faktów" TVN.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie może być pewna zwycięstwa w pierwszej turze. Wiele wskazuje też, że w drugiej turze będzie walczyć z kandydatem PiS Jackiem Sasinem.

Wrócił on do tematu, który poruszali niemal wszyscy kontrkandydaci obecnej prezydent Warszawy. Chodzi o jedną z warszawskich kamienic. Część udziałów w niej odziedziczył mąż prezydent stolicy już 11 lat temu. PiS chce wyjaśnień po artykule w tygodniku "wSieci" i sugestiach, że kamienica została zreprywatyzowana na podstawie sfałszowanych dokumentów, a mąż prezydent Warszawy sprzedał udziały w budynku, który został bezprawnie przejęty w latach 40.

Liderzy

Na ostatniej prostej kampanii wyborczej kandydatka PO ma szansę dołączyć do grona tych prezydentów, którzy nazywani są "wiecznymi" prezydentami. Każdy z nich ma na koncie już kilka kadencji i ogromne szanse, by wygrać kolejne wybory.

Dla Jacka Majchrowskiego byłaby to już czwarta kadencja jako prezydenta Krakowa. Z Majchrowskim walczy kandydat PiS Marek Lasota.

Z kolei we Wrocławiu dużą szansę ma Rafał Dutkiewicz, który także walczy o czwartą kadencję. Dutkiewiczowi na ostatniej prostej może zaszkodzić informacja, że został oskarżony przez lekarkę o wzięcie łapówki. Prezydent odpiera zarzuty.

Czytaj także na tvn24.pl

ZOBACZ WIĘCEJ NA STRONIE "FAKTÓW".

mn/ja