Ostatnie dni ciepła przed nadejściem mrozów

Warszawa

fot: Shutterstock, TVN Meteo, film: TVN MeteoPrognoza na 16 dni

Przed nami ostatnie dni ciepła - zapowiadają synoptycy. Przybliżoną do jesiennej temperaturą cieszyć będziemy się do końca przyszłego tygodnia. Ujemne temperatury na termometrach za dnia odnotujemy z kolei już 11 stycznia. Czekają nas chłodne dni, jednak największe mrozy przewiduje się na 17-19 stycznia, kiedy to słupki rtęci spadną do -5 st. C.

Meteorolodzy zapowiadają, że do 10 stycznia dodatnie temperatury zawdzięczać będziemy południowej i zachodniej cyrkulacji powietrza.

Ostatnie ciepłe podmuchy

Wartości minimalne będą się wahały w zakresie 2-6 st. C, a słupki rtęci sięgać będą nawet 11 st. C. Jako dwa ostatnie najcieplejsze dni przewiduje się 7 i 8 stycznia - słupki rtęci powędrują 10-11 st. powyżej zera.

Z kolei 9 stycznia przewidywana temperatura utrzyma się w przedziale 4-8 st. C. Ostatnim dniem z temperaturą dodatnią w całej Polsce będzie 10 stycznia - słupki rtęci sięgną 2-6 st. C.

Będzie coraz chłodniej

Weekend rozpocznie się z ujemnymi wartościami - w najchłodniejszym miejscu w sobotę termometry wskażą -3 st. C, a temp. maks. wyniesie zaledwie 3 st. C. Podobne wartości odnotujemy w niedzielę (temp. min. -2 st. C, temp. maks. 3 st. C).

W ciągu tygodnia w wielu miejscach kraju również odczujemy nieznaczny mróz. Temperatura minimalna utrzyma się w zakresie -3 i -1 st. C, zaś wartości maksymalne utrzymają się w przedziale 2-5 st. C.

Najniższe wartości w ciągu najbliższych dni przewiduje się na weekend, od 17 do 19 stycznia. W tych dniach termometry wskażą nawet -5 st. C za dnia. W piątek i sobotę w najcieplejszych regionach kraju temperatura wyniesie co najwyżej 1-2 st. C, podczas gdy w niedzielę podskoczy do nawet 4 st. C.

Powrót na zero

Po tym chłodnym weekendzie temperatura nieznacznie się podniesie - 20 i 21 stycznia termometry będą wskazywać od 0-1 st. C do 3-4 st. C.

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL

Tvnmeteo.pl/mb/aw