Ostatnia śmieciareczka pędzi z Pola Mokotowskiego

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plPędzi, pędzi śmieciareczka

"Pędzi, pędzi śmieciareczka" – słowa "hymnu" MPO, który przed laty był hitem internetu wpasowały się jak ulał w poranną akcję na Polu Mokotowskim. Bazę opuściła już ostatnia śmieciarka.

- O godz. 5.30 bazę MPO na Polu Mokotowskim opuszczały pojazdy i symboliczna ostatnia śmieciarka. Wszystko to działo się w strugach deszczu – relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

"Każdy wie, to już od dziecka"

Akcja nasuwa skojarzenie z wpadającym w ucho hitem, który towarzyszył internautom odwiedzającym stronę internetową MPO kilka lat temu. Tym, którzy nie pamiętają warto przypomnieć, że firma witała nas melodyjnym: "Pędzi, pędzi śmieciareczka. Każdy wie, to już od dziecka, że odpadki, plastik, szkło sprząta sprawnie MPO, sprząta warszawskie MPO".

Odpadki nie będą już jednak zwożone do punktu przeładunkowego na Polu Mokotowskim. Wyjazd ostatniej śmieciarki, to jeden z etapów likwidacji bazy, która od 1957 roku mieściła się przy Al. Niepodległości. - Do 15 października usuniemy też kontenery i inne elementy. Od tego momentu nie będziemy prowadzić stąd działalności związanej z gospodarką odpadami - mówi Sławomir Michalak, prezes MPO.

Miejsce zmieni się w park

To dobra wiadomość dla mieszkańców i spacerowiczów, którzy narzekali na unoszący się wokół przykry zapach. - Pamiętajmy, że w latach 50. zeszłego wieku wokół tego miejsca nie było osiedli ani domów mieszkalnych, a na Polu nie funkcjonował park - podkreśla Michalak.

Śmieciarki i sprzęt zostaną przeniesione do innych punktów należących do MPO, a później stopniowo będą rozbierane budynki. - To, jak szybko znikną, zależy od pozwoleń na rozbiórkę - zaznacza Michalak.

Później baza stanie się częścią parku. Oczywiście przywrócenie temu miejscu parkowego charakteru wymaga dużo pracy. Chcemy jednak, żeby warszawiacy mogli tam spacerować jak najszybciej - mówi Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika w ratuszu.

W czwartek rozmawialiśmy z prezesem MPO o zmianach
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran/b