Ostatnią "parówką" na bal sylwestrowy

Warszawa

wikipedia/Amiden.cc"Parówki"wrócą na jeden dzień

W noc sylwestrową ostatni raz będzie można przejechać się tramwajem typu 13N. W ten sposób Tramwaje Warszawskie i Zarząd Transportu Miejskiego chcą pożegnać "parówki", które z nowym rokiem znikną ze stołecznych ulic.

O tym, że po 53 latach składy typu 13N wycofane zostaną z ruchu, pisaliśmy na początku grudnia. Wówczas niewiadomo, jak zostaną pożegnane. Teraz poznaliśmy szczegóły: w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia uruchomiona zostanie specjalna, okolicznościowa linia obsługiwana przez tramwaje typu 13N.

Linia będzie kursowała od godziny 19.00 do 3.00 nad ranem. Do dyspozycji warszawiaków udostępnionych zostanie osiem dwuwagonowych składów, które będą kursowały co 15 min na trasie:

Piaski –ul. Broniewskiego – al. Jana Pawła II – ul. Chałubińskiego – ul. Nowowiejska – ul. Puławska – Metro Wilanowska.

Koniecznie z biletem

Jak informują Tramwaje Warszawskie, trasa przejazdu tramwaju została pomyślana tak, by warszawiacy mogli dotrzeć na imprezę sylwestrową organizowaną na pl. Konstytucji.

Pasażerowie korzystający z tramwaju będą musieli mieć ważny bilet ZTM.

Rozkład jazdy Zarząd Transportu Miejskiego umieści na swojej stronie internetowej po świętach.

Ostatnie pożegnanie

To nie koniec pożegnań tego wysłużonego tramwaju. Jak informują Tramwaje Warszawskie, kolejna uroczystość odbędzie się 5 stycznia 2013 roku.

Szczegóły podane zostaną jednak dopiero po Nowym Roku.

Pół wieku historii

Pierwszy tramwaj typu 13N wyjechał na stołeczne ulice w 1959 roku. Do 1969 stolicy dostarczono 838 wagony. Teraz zastępują je tramwaje typu 120NA (Swingi).

su/b/roody