Ostatni weekend z pokazem w parku fontann

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plW ten weekend odbędą się ostatnie pokazy

Kończą się związane z latem atrakcje w stolicy. W ostatni weekend września ostatni raz warszawiacy będą mogli zobaczyć multimedialny pokaz fontann. W niedzielę odbędą się także dwa koncerty chopinowskie w Łazienkach Królewskich.

Jak informuje ratusz, w tym roku pokazy, od 3 maja obejrzało blisko 750 tys osób. Na ostatni pokaz w tym roku miasto zaprasza w piątek i sobotę, 26 i 27 września, o godz. 21.00.

"Taniec Źródeł"- tegoroczna wersja pokazu nawiązywała do wszystkich żywiołów- wody, ognia, ziemi i powietrza, a także energii przekazywanej przez tańczącą dziewczynę i chłopaka. Nie zabrakło również elementów nawiązujących do życia miasta.

Tak wyglądał premierowy pokaz fontann:

Premierowy pokaz fontann
TVN24

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw).

Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDA SERCE FONTANN

O działaniu fontann mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady
TVN24

Ostatnie niedzielne koncerty

Od 55 lat, nieprzerwanie w tym samym miejscu, odbywają się koncerty chopinowskie, które nierzadko dają pianiści o międzynarodowej sławie. W ostatnią niedzielę września w godzinach 12.30 i 16.00 odbędą się dwa koncerty przed pomnikiem naszego wielkiego kompozytora w Łazienkach Królewskich.

Jak informuje miasto, w tym roku muzyki Chopina w Łazienkach wysłuchało blisko pół miliona ludzi.

su/ec