Ostatni weekend z pokazem fontann

Warszawa

Urząd MiastaOstatni pokaz fontann w ten weekend

W ten weekend po raz ostatni w tym roku będzie można obejrzeć multimedialny pokaz w parku fontann. Później fontanny zostaną poddane konserwacji.

"W piątek i sobotę (25 i 26 września) zapraszamy na ostatnie w tym roku pokazy w Multimedialnym Parku Fontann. Widowisko "Światła wody" rozpocznie się o godz. 21.00" – informuje urząd miasta.

Średnio 20 tys. osób

Tegoroczny pokaz to opowieść o podziemnym świecie, po którym prowadzi nas Bazyliszek. W animacjach pojawia się też m.in. Złota Kaczka i czarodziej sterujący neonami, mostami, latarniami oraz fontannami. - Całość to fantastyczna opowieść o tym, jak dostarczana jest moc Warszawie – zachwala Stołeczna Estrada.

Ten sezon w Multimedialnym Parku Fontann cieszył się dużym zainteresowaniem wśród warszawiaków i turystów. Pokazy obejrzało 850 tys. widzów. Średnio na jeden przychodziło ok. 20 tys. osób.

Zakończenie codziennej pracy fontann planowane jest na połowę października, kiedy konserwacji zostaną poddane wierzchnie warstwy izolacyjne dna niecek. Powodem przeprowadzenia konserwacji jest zużycie materiału wynikające z warunków atmosferycznych, takich jak nasłonecznienie w lecie oraz mróz w zimie, a także działania samej wody. Koszt prac to 130 tys. zł. CZYTAJ WIĘCEJ O TYCH PRACACH.

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw). Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

TAK WYGLĄDA TEGOROCZNY POKAZ:

Magiczny pokaz w Parku Fontann.
TVN 24

ran