Ostatni tydzień ciepłej jesieni. Poniedziałek pochmurny i wilgotny

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

Od przyszłego tygodnia czeka nas spadek temperatury i opady śniegu.

W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci pokażą 9 kresek powyżej zera. Około 6 rano było cztery stopnie mniej. Dzisiaj jak i w najbliższych dniach synoptycy nie zapowiadają opadów deszczu.

Będzie pochmurno. Ciśnienie obecnie wynosi 1008hPa i rośnie.

- Chociaż temperatury jak na listopad są dość wysokie, będzie nam towarzyszyć subiektywne odczucie chłodu. Wilgotność względna powietrza w większości kraju utrzyma się w okolicach 70 proc - informuje synoptyk TVN Meteo.

Szczegółowa prognoza pogody na poniedziałek.

Będzie padać

We wtorek i środę sytuacja pogodowa nie zmieni się. Temperatura powietrza wyniesie 7-8 stopni C. Będzie pochmurno, ale bez opadów. Na czwartek i piątek synoptycy zapowiadają opady deszcze i spadek temperatury do 6 stopni powyżej zera.

Przyjdzie ochłodzenie

Jak informuje TVN Meteo, po niedzieli nastąpi przebudowa pola ciśnienia. Niże znad Europy zachodniej spowodują u nas załamanie pogody. Wzrośnie prędkość wiatru, dołączą obfite opady deszczu.

Za sprawą tych zmian w kolejnym tygodniu odczujemy ochłodzenie. Najwyższe temperatury spadną z 9 st. C na początku tygodnia do 4-5 st. C w weekend. W najzimniejszych regionach będą się obniżać od 4 st. C do 0 st. C. Na tych terenach w pierwszych dniach grudnia będzie się utrzymywał mróz - nawet w najcieplejszych godzinach dnia termometry pokażą -1 st. C.

Tu znajdziesz szczegóły.