Ostatni taki wieczór

Warszawa

tvnwarszawa.plWłoscy kibice w stolicy

Koncert Lady Pank, kino plenerowe, transmisja meczu na telebimach i tłumy kibiców na ulicach – tak będzie wyglądał ostatni wieczór meczowy w stolicy.

Kto jeszcze nie był na pl. Defilad w czasie turnieju ma niepowtarzalną okazję. Tak dużej frekwencji jak dziś może już nie być. O godz. 20.45 będzie można się zobaczyć transmisję meczu na kilku telebimach, ale zabawa w strefie kibica to nie tylko mecze. Już o godz. 15.30 będzie można zobaczyć film „O północy w Paryżu”, a później (godz. 17.45) bawić się podczas występu zespołu Papaja Band. Po meczu dla kibiców zagra zespół Lady Pank.

Syrenki powitają kibiców

W sumie do stolicy według szacunków ratusza przyjedzie 50 tys. zagranicznych gości. Tylko dziś przyleci na lotnisko Chopina 40 czarterów z kibicami i ponad 80 prywatnych samolotów, PKP Intercity podstawia blisko 100 pociągów.

Kibiców obu drużyn powitają ustawione Syrenki, które stanęły na pl. Trzech Krzyży (niemiecka) oraz na pl. Zamkowym (włoska). Cokół Syrenki reprezentacji Italii pomalowany został w kolorach zielonym, białym oraz czerwonym i opatrzony napisem „Benvenuti”. Niemiecka, czarno-czerwono-żółta, ma hasło „Herzlich Willkommen”.

Lokomotywa w barwach narodowych

Około 15.15 na Dworzec Centralny przyjechał pociąg z Berlina. Lokomotywa była w barwach narodowych Niemiec. - Tym pociągiem przyjechało około 600 kibiców z tego kraju- poinformował Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Przyjazd kibiców z Niemiec
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

mjc//ec