Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Ostatni pokaz fontann przed zimą

Warszawa

fot

Pogoda wystraszyła urzędników, ale nie chętnych, by zobaczyć ostatni już w tym roku pokaz multimedialnych fontann. Kolejny odbędzie się dopiero na wiosnę.

- Na ostatni pokaz w tym roku przyszło kilkaset osób. Nie przestraszyli się deszczu i niezbyt wysokiej temperatury - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Wszystko przez prognozy

Z powody prognozowanych przymrozków Ratusz postanowił, że zaplanowane na najbliższy weekend pokazy zostały odwołane. - Przede wszystkim zmusiła nas do tego pogoda. Nie chcemy czekać na niemiłą niespodziankę. Boimy się, że temperatura nie pozwoli nam rozpocząć pokazu - poinformowała tvnwarszawa.pl Magdalena Łań, z biura prasowego Ratusza.

Na kolejne wodno-świetlne show warszawiacy będą musieli poczekać. Wrócą na wiosnę. Urzędnicy przygotowują nowy pokaz z okazji Euro 2012.

Poł miliona widzów

Od początku działania fontann multimedialne pokazy oglądało blisko pół miliona osób. Widowiska odbywają się od maja. We wrześniu miały blisko miesięczną przerwę. Wszystko przez uderzenie pioruna, który uszkodził lampy i kartę układu sterowania.

Na zespół fontann składa się 367 dysz. 227 jest sterowanych cyfrowo. Posiadają też reflektory ledowe, które dają możliwość uzyskania 16 milionów barw.

Coraz zimniej

Jak zapowiada tvnmeteo.pl w piątek możliwe są przymrozki i opady śniegu. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie nawet do 3 kresek poniżej zera - prognozują syntnoptycy TVN Meteo.

par/mz