Ostatni akt bitwy o Warszawę

Warszawa

| wunderground.com, irinnews.org 

To może być starcie, które zdecyduje o wyborczym wyniku w Warszawie. Dziś wieczorem pretendenci do fotela prezydenta wezmą udział w walce na słowa. Wojciech Olejniczak (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Hanna Gronkiewicz-Waltz (Platforma Obywatelska), Czesław Bielecki (Prawo i Sprawiedliwość) przedstawią swoją wizję stolicy.

Dyskusję poprowadzą Igor Sokołowski (TVN Warszawa) i Jarosław Kuźniar (TVN24). Debata będzie podzielona na trzy części: pytania od prowadzących, wzajemne pytania kandydatów oraz pytania od widzów. Scenariusza tej ostatniej nie da się przewidzieć.

- Widzowie będą mogli zadzwonić do nas, będą mogli wysłać e-maila, tak aby zadać swoje pytania kandydatom. Więc jak będzie wyglądała trzecia część, to zależy od naszych widzów - tłumaczy Sokołowski.

Politycy dyskutować będą na tematy z kilku bloków tematycznych. Przez pierwsze pół godziny spotkania poruszone zostaną kwestie m.in. konfliktu wokół krzyża na Krakowskim Przedmieściu, budowy pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej czy zamieszek podczas demonstracji z 11 listopada. Dalsza część spotkania skupi się przede wszystkim na komunikacji (budowie dróg, mostów, metra) oraz inwestycjach w Warszawie.

Gronkiewicz-Waltz na czele

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego 17 listopada (Homo Homini dla Polskiego Radia) na największe poparcie (ok. 52,7 proc.) może liczyć walcząca o reelekcję Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jeśli będzie druga tura wyborów, zawalczy w niej prawdopodobnie z Czesławem Bieleckim cieszącym się 20,4 procentowym poparciem. Wojciech Olejniczak w sondażu zdobywa zaś 12,9 procent głosów.

Zadaj pytanie kandydatom

Transmisja od godziny 19.25 w TVN Warszawa, TVN 24 i TVN24.PL. Kandydaci będą odpowiadać na pytania z kilku bloków tematycznych. Od godziny 20.00 tylko na antenie TVN Warszawa będą odpowiadać na pytania widzów.

Można jeszcze nagrywać swoje pytania pod numerem 022 444 77 77 lub wysyłać pytania mailem na adres warszawa@tvn.pl.

mz/roody