Orlik z wi-fi w Wilanowie

Warszawa

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Sztuczna murawa, dwie bramki i... bezprzewodowy internet - tak prezentuje się nowy Orlik w Wilanowie. Otwarty uroczyście w poniedziałek obiekt przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej stoi otworem dla każdego po wcześniejszym wpisaniu się na listę.

- To pierwszy Orlik w Warszawie, który ma dostęp do bezprzewodowego internetu - zachwalał w poniedziałek Ludwik Rakowski, burmistrz Wilanowa. - Rodzice mogą przychodzić tu z laptopem i doglądając pociechy na placu zabaw wysłać czy odebrać pocztę mailową - dodał Artur Buczyński, z-ca burmistrza dzielnicy.

Siłownia i plac zabaw

Cały kompleks wygląda podobnie, jak każde inne tego typu boisko - ze sztuczną nawierzchnią, boiskiem do koszykówki i z wycelowanymi na murawę kamerami monitoringu, a do tego ogrodzenie.

Ale wokół jest znacznie więcej atrakcji. Dzieci mogą korzystać z placu zabaw, jest też siłownia z kilkoma przyrządami. - To jest plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych. Na urządzeniach w siłowni można się trochę porozciągać przed meczem - mówi Artur Buczyński, z-ca burmistrza dzielnicy.

"To początek inwestycji"

To już drugi Orlik w Wilanowie, pierwszy powstał przy ul. Sytej 123. Korzystać z niego będą mogli wszyscy. - Będzie ogólnodostępny. Oczywiście muszą być zapisy - tłumaczy Buczyński.

Orlik przy ul. Św Urszuli Ledóchowskiej kosztował ok. 2 mln zł. Blisko 1,5 mln zł dał urząd miasta, resztę wyłożyło ministerstwo sportu i urząd marszałkowski. - To początek większej inwestycji, bo na tej działce powstanie w przyszłości cały zespół szkolno-przedszkolny z halą sportową.

ran