Organizatorzy Parady Równości bronią dyrektor biura turystyki

Warszawa

TVN24Nie chcą odwołania Tekli

- Doceniamy, że chce pracować nad zmianą mentalności, która doprowadzi do tego, że w Warszawie także osoby LGBT będą czuć się dobrze - piszą przedstawiciele Parady Równości do Hanny Gronkiewicz Waltz. Zwrócili się z prośbą o odrzucenie wniosku Prawicy Rzeczpospolitej, która domaga się zwolnienia dyrektor biura turystyki.

- Bardzo pozytywnie oceniamy deklarację p. Barbary Tekieli, że chciałaby, aby w Warszawie "każdy miał prawo czuć się swobodnie bez względu na swoje preferencje religijne czy seksualne". Zwracamy się z prośbą o odrzucenie wniosku Prawicy Rzeczpospolitej i wspieranie działalności Biura Turystyki m. st. Warszawy kierowanego przez p. Barbarę Tekieli – napisał rzecznik Parady Równości "Jej perfekcyjność" w liście do Hanny Gronkiewicz – Waltz.

Tylko dla sexu?

Przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej domagają się odwołania Barbary Tekieli, dyrektor miejskiego biura turystyki. Ich zdaniem Tekieli chce stworzyć ofertę turystyczną przeznaczoną dla homoseksualistów. - Jest to tylko po to, żeby oni przyjeżdżali do Warszawy i uprawiali seks – grzmieli politycy ugrupowania.

Oburzenie Prawicy Rzeczypospolitej wywołał wywiad, którego Barbara Tekieli udzieliła "Gazecie Stołecznej", a ta opublikowała go w dniu Parady Równości, 15 czerwca. Na przykładzie USA, Niemiec i Hiszpanii, Tekieli opowiadała o ofercie turystycznej, skierowanej do gejów i lesbijek. Jak tłumaczyła, w tych krajach homoseksualiści są traktowani jako jedna z najważniejszych grup rozwijających turystykę.

Odrzucić wniosek!

- Warszawa, jako miejsce, gdzie odbywa się Parada Równości od dawna przyciąga turystki i turystów z różnych grup mniejszościowych – w tym także osoby z niepełnosprawnościami, osoby z mniejszości narodowych, etnicznych ale i osoby LGBT – pisze "Jej Perfekcyjność" i zwraca się z prośbą o odrzucenie wniosku Prawicy Rzeczpospolitej i wspieranie działalności biura turystyki kierowanego przez p. Barbarę Tekieli w dążeniu do czynienia Warszawy otwartą i gotową na różnorodność.

Tak wyglądała tegoroczna Prada Równości:

Parada Równości przed Salą Kongresową
tvn24.pl
Parada Równości na ulicach Warszawy
TVN24

lata/par