Orco sprzedaje Złotą 44. "To nasza porażka"

Warszawa

tvnwarszawa.plZłota 44

Rada nadzorcza firmy zdecydowała o zawieszeniu prac i sprzedaży powstającej inwestycji w stanie, jakim teraz jest – podaje Puls Biznesu.

PB przekonuje, że menadżerowie dewelopera nazywają apartamentowiec Złota 44 "najważniejszą finansową porażką grupy".

"Brak powodzenia w sprzedaży"

"Jest wiele przyczyn tego stanu rzeczy, w tym brak finansowania ze względu na złamanie postanowień umowy, rezygnacja głównego wykonawcy oraz brak powodzenia w sprzedaży" – brzmi komunikat grupy Orco.

"Z tego powodu pod koniec 2013 r. rada nadzorcza zdecydowała o zawieszeniu prac i sprzedaży całego projektu w takim stadium, w jakim on się obecnie znajduje (...) 26 marca przyznano OTT Properties (podmiot powiązany z poprzednim zarządem), krótkoterminową opcję odkupu projektu" – czytamy dalej.

O problemach na budowie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl na początku grudnia ubiegłego roku. Wówczas inwestor rozwiązał umowę z generalnym wykonawcą.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Były już problemy

Budowa zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda wieżowca ruszyła w marcu 2008. Rok później, po wybudowaniu 17 kondygnacji, z powodu problemów finansowych inwestora, robotnicy opuścili plac budowy. Kolejną przeszkodą było zablokowanie przez sąd administracyjny pozwolenie na budowę. Powodem były protesty sąsiadów. Sąd nie podzielił jednak ich argumentacji, a jedynie wykazał braki formalne w dokumentach wydanych przez wojewodę mazowieckiego.

Pozwolenie odesłano do ponownego rozpatrzenia, a wojewoda utrzymał je w mocy. Prace zostały wznowione w styczniu 2011. 1 lutego 2012 roku na szczycie budynku zawisła wiecha.

Zobacz luksusowe wieżowce od środka:

Luksus w chmurach
TVN24

O budowie w programie "Polska i Świat":

Reportaż z programu "Polska i świat"
| tvn24

ran/roody