Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Opóźnione otwarcie Okopowej. Ale kierowcy nie czekali...

Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plKierowcy łamią zakaz

Po weekendowym frezowaniu przedłużyło się otwarcie Okopowej. Choć prace zakończyły się zgodnie z planem nad ranem, to przejazd między ul. Powązkowską a al. Solidarności opóźniał zbyt ciepły asfalt. Część kierowców nie czekała jednak na oficjalne otwarcie drogi i jeździła nią łamiąc zakazy. Po godz. 9.30 drogowcy oficjalnie otworzyli Okopową.

W ostatni weekend Zarząd Dróg Miejskich wymienił nawierzchnię na Trakcie Brzeskim i dokończył na wschodniej nitce Okopowej (w kierunku ronda Radosława). Prace prowadzone były do wczesnych godzin porannych. Na Tracie Brzeskim ruch został przywrócony dwie godziny później, niż początkowo planowano, czyli o godz. 6.00.

Spóźnione otwarcie

Bardziej przedłużyło się oddanie Okopowej. Drogowcy informowali, że nie otworzą drogi wcześniej niż o godz. 9. Powód? Zbyt ciepły asfalt. - Ze względu na wysokie temperatury powietrza, zarówno w dzień, jak i w nocy asfalt nie zdążył wystygnąć - informowała nas po godz. 6.00 Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Teoretycznie do godziny 9.30 kierowcy powinni jeździć objazdami, tak jak podczas weekendowej wymiany nawierzchni, czyli al. Solidarności i al. Jana Pawła II. Ale nie wszyscy zaprzątali sobie głowę znakami.

Jechali, mimo zakazu

Część kierowców postanowiła nie czekać na oficjalne otwarcie. Bariery z zakazami zostały przesunięte, tak, aby można było przejechać lewym pasem.

- Na Okopowej część kierowców ignoruje zakaz ruchu w obu kierunkach. W niektórych miejscach część z nich jedzie pod prąd. Na szczęście ma ma dużego ruchu - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. I podkreślał, że na wjeździe z Solidarności w Okopową wyraźnie widać, że obowiązuje zakaz ruchu.

- Faktycznie, niektórzy kierowcy niestety ignorują zakaz. Apelujemy o chwilę cierpliwości, sprawdzamy stan tej nawierzchni i czekamy, aż będzie na tyle odpowiedni, żeby nie powstawały koleiny i żeby droga służyła nam długie lata - wyjaśniała Gałecka.

Po godz. 9.30 Okopowa była już całkowicie przejezdna. - Kierowcy już jadą, bariery z oznakowaniem zakazu przejazdu zostały usunięte - przekazał nasz reporter.

Na podstawowe trasy wróciły autobusy linii 107, 171, 180, 190, 520, 527.

Kierowcy łamią zakaz | Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią zakaz | Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią zakaz | Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią zakaz | Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią zakaz | Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Kierowcy łamią zakaz | Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

kś/b