"Opóźnienie wynosi 7 godzin". Po nawałnicach utknęły pociągi

Warszawa

Damian, Kontakt24Opóźniony pociąg relacji Gdynia - Kraków

Po niedzielnych ulewach i nawałnicach duże opóźnienia na kolei. Powodem był brak zasilania na Centralnej Magistrali Kolejowej. Zasilanie zostało już przywrócone, ale wiele pociągów na Dworcu Centralnym ma kilkugodzinne opóźnienia.

Po przejściu nawałnicy na granicy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego około godz. 15 doszło do wstrzymania zasilania Centralnej Magistrali Kolejowej na odcinku ok. 60 km między Opocznem a Włoszczową.

Po zdarzeniu pociągi były kierowane na trasę równoległą przez Piotrków Trybunalski i Łódź. Do składów, które stanęły na CMK, wysłano pociągi spalinowe, aby odciągnęły je do linii, gdzie jest prąd.

Brak zasilania spowodował duże opóźnienia w ruchu pociągów, które sięga kilku godzin. Na godzinę 21. największe opóźnienia miały pociągi relacji Kraków Płaszów - Terespol (273 minut), Katowice - Olsztyn (252 minuty), Kraków Główny - Gdynia Główna (250 minut).

Kolejne pociągi na tej relacji były opóźnione 192 i 190 minut. Duże opóźnienie także pociągów relacji Kraków Główny - Olsztyn Główny (152 minut), Kraków Główny - Warszawa Wschodnia (150 minut).

Największe, bo niemal 7-godzinne opóźnienie ma pociąg z Gdyni do Krakowa, który na stacji docelowej miał być planowo o godzinie 16.08. "Dostaliśmy informację, że najwcześniej przyjazd do Krakowa będzie możliwy na 23:00. Na chwile obecną opóźnienie wynosi 7 godzin" - pisał na Kontakt 24 Reporter 24 Damian tuż przed godziną 21.

PLK na bieżąco informuje podróżnych w pociągach i na stacjach o opóźnieniach, a pasażerom w spóźnionych pociągach Inter City serwuje się dodatkowe napoje.

Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowych przekazał, że prąd na CMK przywrócono o godz. 20.10.

Gwałtowne burze nad Polską

Przez Polskę przeszły w niedzielę gwałtowne burze. O godz. 21 rzecznik rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak poinformował, że w związku z nawałnicami doszło do 1392 interwencji strażaków.

Burze w rejonie Warszawy około godziny 16 na około pół godziny wstrzymały starty i lądowania na lotnisku Okęcie. Opóźnienia w ruchu lotniczym sięgały kilkunastu minut m.in. z powodu konieczności przekierowania samolotów tak, by omijały front burzowy. W czasie nawałnicy doszło do zalania starej części terminala.

Skutki burzy nad Warszawą
Kontakt 24

CZYTAJ TAKŻE NA TVN24.PL