Opóźnienia na Lotnisku Chopina

Warszawa

Jeszcze rano ruch na Lotnisku Chopina odbywał się bez problemów - fot. Lotnisko Chopina/Facebook

Mgła i złe warunki pogodowe utrudniają ruch lotniczy w całej Europie. Poważne opóźnienia i odwołane loty zgłasza większość portów lotniczych. Kłopotów nie uniknęło także Lotnisko Chopina.

- Jeszcze wczesnym rankiem na tablicy naszych lotów nie było żadnych opóźnień. Dopiero koło 10 pojawiły się małe opóźnienia - poinformował portal tvnmeteo.pl Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie.

- Z powodu mgły LOT musiał odwołać rejs do Amstedamu. Zanotowaliśmy też kilkudziesięciominutowe opóźnienia do Wiednia i Brukseli - mówi rzecznik LOT Leszek Chorzewski.

Z kolei przewoźnik British Airways, który tylko w sobotę rano anulował 13 lotów z Londynu, powiadomił, że na linii Heathrow - Warszawa nadal występują opóźnienia i odwołania lotów.

Informacji szukać u przewoźników

- Ze względu na gęstą mgłę utrzymującą się nad lotniskiem Heathrow, Kontrola Ruchu Lotniczego narzuciła ograniczenia w ilości przyjmowanych i opuszczających lotnisko samolotów. Skutkuje to zakłóceniami w rozkładach lotów wszystkich przewoźników - opisuje Karolina Jamiołkowska, rzecznik British Airlines.

Jak radzi rzecznik Lotniska Chopina, żeby upewnić się, czy dany lot nie jest opóźniony lub odwołany, najlepiej dzwonić do bezpośrednio do przewoźnika.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

aq/js//mz