Opóźnia się otwarcie Targowej. A co z tramwajami?


Na przejazd Targową kierowcy będą musieli poczekać jeszcze do czwartku. Ratusz o dobę przesunął termin otwarcia ulicy na odcinku od Kłopotowskiego do Ratuszowej. Powodem opóźnienia są problemy z sygnalizacją świetlną. Na powrót tramwajów trzeba będzie poczekać jeszcze dłużej. Na niektóre być może nawet do wiosny 2015 r.

- Nasz podwykonawca poinformował nas, że w trakcie transportu uszkodzony został sterownik od sygnalizacji świetlnej. W związku z tym nie chcieliśmy ryzykować, że arteria zostanie oddana bez działającej sygnalizacji świetlnej i przesunęliśmy o jeden dzień jej otwarcie - informuje Mateusz Witczyński, rzecznik spółki budującej centralny odcinek II linii metra.

Jak zapewnia, podwykonawca równolegle szuka nowego sterownika oraz stara się naprawić ten uszkodzony.

Ulica ma zostać otwarta w czwartek 2 października o godz. 22.00. Natomiast zmiany w komunikacji miejskiej wejdą w życie w piątek.

Przesunięte otwarcie

To już drugie przesunięcie przejazdu przez plac Wileński. Początkowo urzędnicy zapewnili, że otwarcie nastąpi we wtorek w nocy (wraz z Prostą, Świętokrzyską i Sokolą).

Jednak w poniedziałek Tomasz Kunert z biura prasowego ratusza powiadomił, że jeśli chodzi o Targową Zarząd Transportu Miejskiego zwrócił się z prośbą o jeden dzień zwłoki, ze względu na konieczność skoordynowania komunikacji miejskiej. Dziś jest już pewne, że środowego terminu także nie uda się dotrzymać.

Tramwaje później

Tramwaje mają powrócić na Targową dopiero po 20 października.

Jak pisze jednak w czwartek, na podstawie nieoficjalnych informacji, "Gazeta Stołeczna" - nie wszystkie, tylko 3 i 25 oraz 13 i 26. Według gazety, na objeździe do wiosny 2015 mają pozostać linie 4, 20 i 23.

Ulica Świętokrzyska została udostępniona kierowcom 30 września:

su/b//mz

Przejazd nową Świętokrzyską (nagranie przyspieszone)
Przejazd nową Świętokrzyską (nagranie przyspieszone)warszawa@tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości