Opluli i skopali rowery przed sklepem. "Straty na 10 tysięcy złotych"

TVN Warszawa

Domenasportwa.pl / Praga Południe na sygnaleDewastacja rowerów

Trzej mężczyźni postanowili w specyficzny sposób wyrazić swoją niechęć do rowerów. Zaatakowali jednoślady stojące przed sklepem rowerowym: przewracali je, kopali i opluwali. Zajście nagrała kamera. Wandali szuka praska policja.

18 marca, po godz. 18.30 – taka data widnieje na nagraniu z kamery przemysłowej wycelowanej w stojące przed lokalem rowery przy al. Waszyngtona 41.

Pluli, przewracali, kopali

Przed sklep podchodzi mężczyzna, pluje w stronę jednośladów, a później przewraca jeden z nich. Ze sklepu wychodzi pracownik i stawia rower.

Ale na tym sprawa się nie skończyła. Po kilkudziesięciu sekundach agresor wraz z kolegami wraca na miejsce i znowu przewraca jednoślad. Po chwili robi to samo z całą resztą. Do niszczenia pojazdów dołączają jego dwaj koledzy. Gdy ze sklepu wychodzi pracownica, napastnicy znikają z kadru.

Tylko po to, żeby znów wrócić po paru sekundach. Jeden z nich pluje w stronę sklepu, drugi siłuje się z przewróconymi rowerami, a trzeci przy drzwiach mówi coś do osób w sklepie. Na do widzenia kopią leżące jednoślady.

Szukają sprawców

Jak powiedział nam właściciel sklepu, sprawa już została zgłoszona policji.

Zapytaliśmy Komendę Stołeczną Policji, na jakim etapie są działania funkcjonariuszy. - Zgłoszenie zostało przyjęte 22 marca od jednego z pracowników sklepu. Wstępnie straty oszacowano na około 10 tysięcy złotych - wyjaśnia Piotr Świstak z biura prasowego KSP. - Szukamy sprawców, zabezpieczyliśmy również monitoring - dodaje.

I zaznacza, że za zniszczenie mienia może grozić od sześciu miesięcy do 5 lat więzienia.

ran/b