Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Opisz Warszawę w 100 słowach i przejdź do historii

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plOrganizatorzy czekają na opowiadania

Wisła, inwestycje, Pałac Kultury, a może reprywatyzacja i smog. To tylko kilka słów, które mogą być przydatne w konkursie literackim "Warszawa w 100 słowach". Celem jest opowiedzenie ciekawej historii o mieście.

"Chcemy ośmielić ludzi do wyrażenia siebie i pokazać, że nie trzeba być zawodowym człowiekiem pióra, żeby celnie opisać swoją rzeczywistość. Umieszczając opowieści w przestrzeni publicznej autorzy będą współtworzyli kulturalne życie Warszawy. Dzięki historiom będzie można również dowiedzieć się, co myślą współcześni warszawiacy o swoim mieście. Jakie mają marzenia, a jakie obawy" – tak opisują cel konkursu organizatorzy.

Nagrody dla najlepszych

Stoi za nim Instytut Węgierski w Warszawie. Konkurs startuje w stolicy pierwszy raz. W tym roku odbędzie się we wszystkich stolicach państw Grupy Wyszehradzkiej: Budapeszcie, Bratysławie, Pradze i w stolicy Polski. Historia nie może przekroczyć 100 słów. Opowiadania można nadsyłać do 9 lutego 2017r. Jak informuje urząd miasta, po zakończeniu rejestracji trzyosobowe jury wybierze 100 najlepszych opowieści i 12 finałowych historii, które zostaną zilustrowane przez wybitnych polskich ilustratorów. Autorzy i autorki trzech najlepszych otrzymają nagrody pieniężne. A 100 najlepszych opowieści zostanie wydane w formie książkowej i trafi na stronę internetową www.warszawaw100slowach.pl. Historie pojawią się też w przestrzeni publicznej, w środkach transportu, na placach i w parkach. Opowieści można przesyłać korzystając z formularza na stronie www.warsaw.in100words.eu/pl lub też tradycyjnie, drogą pocztową na adres: Cetera Et Cetera, ul. Mokotowska 45/16, 00-551 Warszawa z dopiskiem "Warszawa w 100 słowach".

ZOBACZ ARCHIWALNE NAGRANIE TVN WARSZAWA Z DYKTANDA NA URSYNOWIE:

ran/mś

IV edycja Ursynowskiego Dyktanda
TVN Warszawa