Opiekunowie niepełnosprawnych przypomną o sobie rządowi

Warszawa

TVN24Tak rodzice protestowali w kwietniu

Opiekunowie niepełnosprawnych dzieci wrócą w czwartek do Warszawy, by przypomnieć o sobie. Sprzed Kancelarii Premiera przemaszerują przed budynek Sejmu.

- Chcemy przypomnieć o składanych nam obietnicach. Nadal walczymy o poprawie sytuacji niepełnosprawnych dzieci i ich opiekunów. Przed gmachem kancelarii odczytamy treść przygotowanej przez nas petycji – mówi Henryk Szczepański ze stowarzyszenia Mam Przyszłość.

Rodzice spotkają się o godzinie 11 przed Kancelarią Premiera. Po krótkim wiecu w Alejach Ujazdowskich przemaszerują przed budynek Sejmu.

Niespełnione postulaty

W stolicy protestowali na przełomie marca i kwietnia tego roku. Kilkanaście dni byli w Sejmie. Przed budynkiem rozstawili też miasteczko namiotowe.

Efektem było uchwalenie przez parlamentarzystów ustawy podwyższającej świadczenie pielęgnacyjne dla rodziców dzieci niepełnosprawnych: od maja br. - do 1000 zł, od 2015 r. - do 1200 zł, a od 2016 r. - do 1300 zł, czyli do wartości prognozowanej na 2016 r. płacy minimalnej netto.

– To właśnie tam kilka miesięcy temu pojawiliśmy się z 14 postulatami. Spełniony został jeden, a co z resztą? – pyta Szczepański.

bf/r