Opiekunka okradła 90-latkę. Zabrała jej kartę płatniczą

Warszawa

kspOpiekunka okradała 90-latkę

Policja zatrzymała opiekunkę, która okradała swoją 90-letnia podopieczną. Zabrała starszej kobiecie kartę do bankomatu i od listopada systematycznie płaciła nią za swoje zakupy.

W czwartek rano oficer dyżurny z Mokotowa otrzymał zgłoszenie o kradzieży. Ofiarą była 90-letnia kobieta, która podejrzewała swoją opiekunkę.

Starsza pani przekonywała, że kartę płatniczą miała zawsze przy sobie. Nie mogła jej nigdzie zgubić, ponieważ z powodu choroby prawie wcale nie wstawała z łóżka.

Opiekunce grozi 5 lat więzienia

Z relacji 90-latki wynikało też, że opiekunka społeczna była jedyną osobą, która przychodziła do mieszkania w ostatnich dniach.

- Po otrzymaniu wyciągu z banku potwierdziły się podejrzenia kobiety. Karta została skradziona, a z konta pobrano ponad 3 tysiące złotych – informują policjanci.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Jeszcze w czwartek zatrzymali opiekunkę. 59-letnia Irena W. przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. – Na poczet przyszłej kary od kobiety zabezpieczono środki pieniężne w kwocie 1500 złotych – informują policjanci.

Opiekunce grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kw/r