Oni zaprojektują wystawę Muzeum Historii Polski

Warszawa

II RP/fot. MHP
II wojna światowa/fot. MHP
PRL/fot. MHP
Polska Średniowieczna/fot. MHP
Pod rozbiorami/fot. MHP
II RP/fot. MHP
II wojna światowa/fot. MHP
PRL/fot. MHP
Polska Średniowieczna/fot. MHP
Pod rozbiorami/fot. MHP
II RP/fot. MHP

Muzeum Historii Polski rozstrzygnęło konkurs na projekt swojej ekspozycji. Wygrało konsorcjum, w skład którego wchodzą pracownia WWAA i studio Platige Image - firma produkująca filmy Tomasza Bagińskiego.

Autor koncepcji filmu "Hardkor 44" i "Miasta Ruin" ma już doświadczenie w opowiadaniu o historii Polski. Bagiński odpowiadał za przygotowanie filmu, który w teledyskowym skrócie przedstawił ją gościom polskiego pawilonu w czasie Expo 2010 w Szanghaju.

Jury jednogłośnie opowiedziało się za koncepcją przedstawiona przez WWAA Pracownię Projektową Marcina Mostafa i Platige Image. Zwycięskie konsorcjum otrzymało 250 tysięcy złotych i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

Historia na nowo

W galerii Polska Średniowieczna uwaga zwiedzającego skoncentruje się na instalacji Chrzest, symbolizowany przez wielką kroplę. W przestrzeni Wolna Elekcja znajdzie się gigantyczna kopuła w środku której znajdzie się multimedialne pole elekcyjne. Miejsce poświęcone rozbiorom stworzy przytłaczające, wytłumione pomieszczenie z wielkimi blokami nad głową. Osobne galerie poświęcone są II Rzeczyspospolitej, II wojnie światowej i PRL-owi.

bako/roody