Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Ominą mosty, zajmą al. Niepodległości. Jest nowa trasa półmaratonu

Najnowsze

materiały organizatoraNowa trasa półmaratonu

Organizatorzy Półmaratonu Warszawskiego zaprezentowali nową trasę biegu zaplanowanego na niedzielę 29 marca. Ma prowadzić m.in. przez al. Niepodległości i Trasę Łazienkowską, ale uczestnicy ominą mosty.

Jak już pisaliśmy, pierwotna trasa półmaratonu musiała zostać zmieniona po pożarze mostu Łazienkowskiego. Organizatorzy chcieli, żeby biegacze zajęli m.in. most Poniatowskiego, ale ze względu na utrudnienia w ruchu, nie zgodził się na to inżynier ruchu.

Wówczas zaczęły się poszukiwania nowej trasy. Jej projekt został przedstawiony w ratuszu. Którędy ma przebiegać?

Nowa trasa

"Uczestnicy tegorocznego, jubileuszowego 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego rozpoczną i zakończą zmagania w samym sercu Warszawy, a biegowe miasteczko zagości na placu Piłsudskiego" - informują organizatorzy. Biegacze mają zajmą m.in. al. Jana Pawła II, al. Niepodległości, ulicę Puławską, Trasę Łazienkowską i Wisłostradę.

ZOBACZ CAŁĄ NOWĄ TRASĘ W WIĘKSZEJ ROZDZIELCZOŚCI "To dobra informacja także dla kibiców. Będą mogli, korzystając z metra, dotrzeć w okolice startu, sprawnie przemieszczać się, by aplauzem dodawać bliskim animuszu w trakcie biegu, jak również szybko wrócić na metę, by zgotować owację finiszującym zawodnikom. Komunikację miejską polecamy również uczestnikom półmaratonu. W dniu biegu numer startowy zastąpi bilet w pojazdach ZTM" – twierdzą organizatorzy. Czy ta trasa została zaakceptowana w ratuszu? - Zgłoszony został nowe projekt trasy półmaratonu. Zaakceptowaliśmy nowy przebieg trasy, co oznacza, że 29 marca ten półmaraton się odbędzie – mówi Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika ratusza.

TAK WYGLĄDAŁA PIERWSZA PROPOZYCJA TRASY, KTÓRĄ RATUSZ ODRZUCIŁ:

Stara trasa półmaratonumateriały organizatora

Pożar mostu

Do pożaru mostu Łazienkowskiego doszło w sobotę 14 lutego późnym popołudniem. Z ogniem walczyło przez 12 godzin prawie 150 strażaków. Początkowo wydawało się, że konstrukcja mostu nie ucierpiała, ale już w poniedziałek okazało się, że zniszczenia są poważniejsze. Na jego remont będzie potrzeba ok. 110 mln zł.

Wiceprezydent  Jacek Wojciechowicz mówi o spalonym moście
Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz mówi o spalonym mościeTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

ran

Źródło zdjęcia głównego: materiały organizatora

Pozostałe wiadomości