Olga J. oskarżona o posiadanie marihuany

Warszawa

Piosenkarkę zatrzymano 12 czerwca

Żoliborska prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanej wokalistce Oldze J. Jest ona podejrzana o posiadanie blisko 3 g marihuany, grozi jej za to do trzech lat więzienia.

- Akt oskarżenia został skierowany do sądu we wtorek. Sprawa będzie rozpatrywana w trybie uproszczonym. Chodzi o posiadanie 2,83 g marihuany - powiedział rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Dariusz Ślepokura. Artystka nie składała wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Olga J. została zatrzymana przez policję w czerwcu. W paczce nadesłanej na jej adres celnicy znaleźli marihuanę. Media donosiły wówczas, że przesyłka była zaadresowana na jej psa. Jak wówczas informowała policja, w jej domu znaleziono ok. 3 gramów narkotyku. Postawiono jej zarzuty i zwolniono.

Pies znalazł przesyłkęPaczkę wyszukał wśród przesyłek pies celników. Po otwarciu przesyłki znajdujący się w niej susz zbadano narkotestem, a po weryfikacji, że to konopie indyjskie, przekazano do laboratorium celnego. W myśl ustawy antynarkotykowej za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat więzienia, ale w przypadkach mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Gdyby udowodniono komuś posiadanie znacznej ilości narkotyków, groziłoby mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

PAP/par