Olbrzymie postacie z Alei Chińskiej rozświetliły Łazienki Królewskie

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plŁazienki rozświetlone iluminacją

Grudniowa Warszawa stroi się w świąteczne iluminacje. Po trakcie Królewskim przyszedł czas na Łazienki. Aleja Chińska wypełniła się świecącymi postaciami w dawnych strojach.

Zapadający zmrok jest zazwyczaj sygnałem, że trzeba już kończyć spacer i wychodzić z parku. Teraz to się zmieni. Łazienki Królewskie przygotowały świąteczno-noworoczną iluminację i zapraszają na spacery w zimowe wieczory. Prowadząca przez cały ogród Aleja Chińska rozświetlona została blaskiem tysięcy kolorowych świateł.

"Jest bardzo ładnie"

Spacer warto rozpocząć od ulicy Agrykola, nad którą wiszą kolorowe lampki. Po wejściu W Aleję Chińską spotkać można postacie w świetlnych strojach z dawnej epoki. – Wygląda to bardzo ładnie. Wokół jest ciemno i świecą się tylko postaci. Mają kilka metrów wysokości – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. jak dodaje, atrakcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie młodszych warszawiaków. – Jest bardzo dużo rodzin z dziećmi. Śmieją się i robią zdjęcia – mówi Marcinczak.

A zdjęcia robić warto, ponieważ Łazienki Królewskie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. W styczniu rusza trzecia edycja konkursu "Cztery Pory Roku".

Iluminacje będzie można oglądać do 15 lutego 2015 roku. W tym czasie Łazienki czynne będą codziennie do godziny 22.

Tak wygląda iluminacja na Trakcie Królewskim:

Warszawiacy podziwiali iluminację
TVN24