Okradli salon Czachora i Dąbrowskiego. Zginęło 12 motocykli i dwa samochody

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSalon Czachora i Dąbrowskiego został okradziony

Salon i serwis motocyklowy prowadzony przez znanych polskich rajdowców Jacka Czachora i Marka Dąbrowskiego został okradziony. Straty są szacowane na kilkaset tysięcy złotych. Obaj motocykliści przebywają za granicą.

Informację o kradzieży motocykli przekazał na Twitterze dziennikarz radia Zet Mariusz Gierszewski.

W czasie kiedy Jacek Czachor jest na Dakarze, nieznani sprawcy okradli jego salon w Warszawie. Zginęło 11 KTM (motory krosowe), Yamaha, odzież motorowa. Złodzieje wywieźli to wszystko dwoma busami również skradzionymi z salonu. Brak słów.— Mariusz Gierszewski (@MariuszGierszew) 8 stycznia 2018

O szczegółach kradzieży opowiedziała nam Aneta Woźniak, która pracuje w salonie przy Połczyńskiej. Jak poinformowała, do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 stycznia. W niedzielę rano jeden z pracowników zauważył otwartą bramę. Okazało się, że drzwi salonu również były otwarte, a ze środka zginęły motocykle i sprzęt.

12 motocykli, dwa samochody

- Skradziono 12 motocykli, dwa samochody dostawcze, komputer diagnostyczny, cały asortyment z salonu - ubrania, kaski, akcesoria - wylicza Woźniak. Dodaje, że złodzieje odłączyli prąd w lokalu, dlatego zainstalowane w salonie kamery niczego nie nagrały.

Prawdopodobnie motocykle i reszta sprzętu została wywieziona dwoma wspomnianymi samochodami, które należały do firmy. - Jeden z nich to rzadki samochód. W Polsce jest zaledwie kilka takich aut tego modelu - informuje Woźniak.

Kradzież została zgłoszona na policję. - Sprawą zajął się Wydział Przestępczości Przeciwko Mieniu z Komendy Rejonowej numer IV przy Żytniej - potwierdza Jarosław Florczak z sekcji prasowej stołecznej komendy. Dodaje, że sprawa została przekazana także do prokuratury.

Rajdowi mistrzowie

Obecnie Jacek Czachor bierze udział w rajdzie Dakar, który wystartował 6 stycznia w Limie. Jak przekazała nam pracowniczka salonu, Marek Dąbrowski przebywa w Hiszpanii, gdzie bierze udział w zawodach motocrossowych.

Skontaktowaliśmy się z Karoliną Kowalską odpowiadającą za kontakty z mediami zawodników Orlen Team. - Rzeczywiście otrzymaliśmy wiadomość od Marka Dąbrowskiego o tym, że w należącym do niego sklepie doszło do kradzieży. Wiemy, że sprawą zajmują się już odpowiednie służby. Więcej informacji na ten temat nie możemy udzielać - stwierdziła.

Właściciele salonu są motocyklowymi mistrzami świata rajdów Cross Country i wielokrotnymi uczestnikami rajdu Dakar.

kk/b