Okradał kobiety poznane w Internecie. Wpadł w zasadzkę

Warszawa

kspUciekinier okradał internetowe znajomości

35-letni mężczyzna umawiał się z kobietami poznanymi przez Internet, zdobywał ich zaufanie, a następnie okradał. Policjanci z Białołęki zatrzymali Adama K., który w marcu br. po przepustce nie stawił się w więzieniu, teraz prawdopodobnie powróci tam z nowymi zarzutami. Uciekinier jest podejrzany o kradzież i przywłaszczenie mienia w okresie recydywy.

Policjanci z Białołęki otrzymali zgłoszenia od dwóch kobiety, które zostały okradzione przez mężczyznę poznanego na portalu internetowym. Pierwsza z nich poinformowała policję, że mężczyzna, którego poznała przez Internet ukradł jej telefon komórkowy, laptopa oraz złotą biżuterię o łącznej wartości 3200 złotych. Policjanci ustalili, że ta sama osoba prawdopodobnie dokonała przywłaszczenia komórki drugiej kobiety, również poznanej przez Internet.

Adam K. w marcu wyszedł na przepustkę z Zakładu Karnego, z której już nie powrócił, by kontynuować odbywanie zasądzonej kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

Po zgłoszeniach pokrzywdzonych kobiet, mężczyzna wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z Białołęki. Ku jego zaskoczeniu, na umówionym spotkaniu zamiast znajomej, pojawiła się policjantka.

Teraz 35-latek usłyszał zarzuty kradzieży i przywłaszczenia mienia w okresie recydywy.

KSP, pc//ec