Najnowsze

Okęcie to nie tylko lotnisko. Swój dom mają tam... alpaki

Najnowsze

Alpaki mieszkające na lotnisku
TVN24Alpaki mieszkające na lotnisku

Na warszawskim Okęciu znaleźć można hodowlę alpak. Jej właścicielka ma 28 osobników, na wiosnę urodzą się młode. Zwierzęta są miłe i chętne do przytulania, a opieka nad nimi nie jest bardzo ciężką i wymagającą pracą.

Okęcie zazwyczaj kojarzy się z lotniskiem. Jednak tym razem, nie chodzi o lotnisko. Jak się okazuje, znajduje się tam hodowla alpak, w której mieszka 28 osobników. Na wiosnę na świat przyjdą młode. Te zwierzęta to trawożerne ssaki parzystokopytne z rodziny wielbłądowatych.

Właścicielka hodowli, Agnieszka Pawłowska, przyznała, że alpaki są miłe, sympatyczne, kochane i przytulaśne. - Od dziecka byłam podobno kociarą i psiarą, tak moja mama na mnie mówiła - powiedziała kobieta.

- Wszystko, co się gdzieś znalazło, jak było chore, to trzeba było leczyć, jak było zdrowe, to trzeba było kochać i zawsze tak było - dodała hodowczyni.

Pomysł hodowli

Internet przyczynił się do tego, że kobieta zaczęła się interesować alpakami i ich hodowlą. Przeglądała wiele zdjęć i w końcu postanowiła, że założy hodowlę. Mąż i dzieci pomagają przy jej prowadzeniu. Zaczynają nawet podzielać tę pasję. Alpaki to zwierzęta stadne, wszystkie trzymają się razem, zazwyczaj mają przewodnika. - Każda ma inny charakter, jest jak u ludzi, są złośliwe i ciekawskie, milsze i mniej miłe - opowiadała kobieta.

Plusem jest to, że przy tych zwierzętach ich opiekunka potrafi sobie sama poradzić, może dużo zrobić, nie potrzebując pomocy innych. Alpaki są w sam raz, gdy jest się już człowiekiem dojrzałym i nie ma się dużo siły.

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.TVN24.PL

tvnmeteo.pl//AP/aw

Pozostałe wiadomości