Okęcie przejmuje loty po skróceniu pasa w Modlinie

Warszawa

lotnisko Warszawa ModlinLotnisko w Modlinie częściowo zamknięte

Do 27 grudnia wszystkie loty, które miały odbyć się z lotniska w Modlinie, przeniesione są na Lotnisko Chopina. Port w Warszawie gotowy jest na ich przyjęcie.

- Lotnisko Chopina jest gotowe na przyjęcie wszystkich operacji lotniczych przeniesionych z Modlina w związku z zamknięciem części drogi startowej na tym lotnisku- poinformował PAP Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Ryanair na Lotnisko Chopina

Chodzi o linie lotnicze Ryanair, które obecnie korzystają z lotniska w Modlinie. Przewoźnik zadecydował, że do 27 grudnia włącznie wszystkie loty zostaną przekierowane na Lotnisko Chopina.

W niedzielę wszystkich operacji będzie 34. - Irlandzki przewoźnik Ryanair zdecydował, że przenosi na Lotnisko Chopina 17 lądowań i 17 startów – precyzuje rzecznik Lotniska Chopina.

Na stronie Ryanair znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące lotów.

Informacje dla pasażerów można uzyskać pod numerem telefonu 22 346 43 60 lub 61.

Problemy z pasem startowym

Po kontroli Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, która odbyła się w piątek i sobotę, zadecydowano o zamknięciu części betonowej drogi startowej lotniska w Modlinie.

W związku z tym lotnisko to będzie mogło obsługiwać jedynie samoloty, którym do lądowania wystarczy droga startowa o długości 1500 m. Wszystkie pozostałe loty do końca grudnia zostaną przekierowane na inne lotniska.

Więcje informacji znajdziesz tutaj.

PAP/su//ec