"Ojciec" owcy Dolly będzie gościem Kopernika

Warszawa

CNKprof. Keith Campbell

Dlaczego klonuje się owce, a nie barany? Z jakiego powodu umarła Dolly? Czy realne jest odtworzenie mamuta? Już w czwartek te i inne pytania będzie można zadać osobiście człowiekowi, który stworzył owcę Dolly.

Wizyta prof. Keitha Campbella będzie mocnym otwarciem projektu Genesis poświęconego biotechnologii. Jak przystało na Kopernika, spotkania z człowiekiem, który sklonował ponad 100 zwierząt, w tym słynną owcę, nie będzie nudnym akademickim wykładem (choć krótką prelekcję jednak zaplanowano).

Brytyjskiemu naukowcowi towarzyszyć będzie... stadko owiec, dlatego spotkanie odbędzie się na zewnątrz, obok sali audytoryjnej Kopernika.

Żywe książki

Kolejna szansa na zadanie dowolnego pytania profesorowi nadarzy się w sobotę, ponieważ będzie on jednym z gości "Żywej biblioteki". To formuła, w której eksperci wcielają się w rolę interaktywnych książek i rozmawiają z uczestnikami.

Poza twórca Dolly będą to: prawnik prof. Piotr Girdwoyń, biolog prof. Jacek Modliński, pisarz sci-fi Marek Ramus, dziennikarz i specjalista od kultury masowej Wojciech Orliński, bioetyk dr Joanna Różyńska oraz lekarz prof. Sławomir Wołczyński.

- Będziemy rozmawiać o nowoczesnych lekach, wojnach klonów, kulturze "kopiuj, wklej", transgenicznych zwierzętach, dylematach bioetycznych, klonowaniu ludzkich zarodków – zachęca Katarzyna Nowicka, rzeczniczka Kopernika.

bako/roody

Sklonowane owce
CNK

Spotkanie z prof. Keithem Campbellem

czwartek, 23 lutego 2012

W programie:- 11.00 – 11.30 – prof. Keith Campbell i stadko owiec czekają na ciekawych- 11.00 – 12.00 – poczęstunek z udziałem klonowego… syropu- 12.00 – 12.15 – briefing prasowy- 12.15 – 13.00 - wykład prof. Campbella

Żywa Biblioteka. Jak jedna owca zmieniła nasze życie, czyli o pożytkach z Dolly

sobota, 25 lutego, godz. 11.30-15.30

Centrum Konferencyjne Centrum Nauki KopernikWstęp wolny limitowany liczbą miejsc