Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Ogromne telebimy na budowie Narodowego

TVN Warszawa


Mimo trudności ze schodami kaskadowymi, które opóźnią oddanie Stadionu Narodowego, na placu budowy wciąż trwają intensywne prace. Przygotowane do montażu są już m.in. dwa ogromne telebimy. NCS opublikował także najnowszy wirtualny spacer po obiekcie.

Na płycie boiska można zobaczyć zmontowane dwa ogromne telebimy. - Powierzchnia każdego z nich to 54 metry kw. W najbliższym czasie dołączą do nich jeszcze dwie sztuki. Niebawem zostaną podwieszone nad płytą boiska, by były widoczne dla widzów siedzących na trybunach z czterech stron - informuje Narodowe Centrum Sportu.

Dach już prawie gotowy

To jednak nie jedyne zmiany na placu budowy narodowej areny. Gotowe jest już 50 z 72 elementów membrany dachu. Wykonawca zainstalował już prawie 40 tys. krzesełek. Równolegle trwają prace nad montażem dachu zamykanego - na panoramach widać pierwszą zamontowaną część.

Gotowy w listopadzie

Wspomniane schody kaskadowe mają być naprawione do 15 września, przy czym obciążenia próbne zostaną zakończone do 30 września. Obiekt ma być gotowy do 30 listopada.

Do końca czerwca mają z kolei zostać wprowadzone zmiany w organizacji placu budowy. Miesiąc dłużej potrwa naprawa dylatacji stropów i ścian. Cały Stadion Narodowy ma być gotowy do 30 listopada.

Tu znajdziesz wirtualny spacer po stadionie

mjc