Ogromna piłka od Pakistanu

Najnowsze

Dariusz /Kontakt24Podpisz się dla reprezentacji

Ma dwa metry średnicy i właśnie stanęła na Krakowskim Przedmieściu. Każdy chętny może złożyć na niej swój podpis. Piłka - gigant to dar dla polskich fanów od... ambasady Pakistanu.

Piłka jest gestem solidarności z polską reprezentacją w nadchodzących Mistrzostwach Europy, oraz uczczeniem 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych z naszym krajem. Zdjęcie zamieścił w serwisie Kontakt24 internauta Dariusz.

Podpisz się na piłce

Dzięki happeningowi ambasada Pakistanu chce wyrazić swoje poparcie dla polskiej drużyny. Dołączyć się może każdy, podpisując się na piłce. Jako pierwsi podpisy złożyli ambasador Pakistanu w Polsce Murad Ali oraz przedstawiciele MSZ i Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. W uroczystości uczestniczyli też reprezentanci spółki PL.2012, PZPN i organizacji kibicowskich.

- Głównym celem tego wydarzenia jest promocja Pakistanu w Polsce. Mamy bardzo dobre relacje polityczne, dobrą współpracę gospodarczą, a to wydarzenie ma pomóc w zbliżeniu ludzi. Piłka z podpisami będzie naszym prezentem dla polskich fanów - tłumaczył ambasador Pakistanu.

Życzenia dla polskich piłkarzy

- Obchodzimy w tym roku 50. rocznicę ustanowienia oficjalnych stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Pakistan jest producentem najlepszych na świecie szytych ręcznie piłek nożnych. W pakistańskim mieście Sijalkot powstaje rocznie od 40 do 60 mln piłek - to 70 proc. światowej produkcji. Mamy więc wiele powodów, żeby przyłączyć się do polskich fanów i wspierać polską drużynę narodową na Euro 2012- mówił ambasador Ali.

- Życzymy polskiej drużynie jak najlepiej - powiedział ambasador, zapytany o swojego faworyta w Euro 2012. Jak podaje PAP, piłka na Krakowskim Przedmieściu będzie stała do 27 maja w godz. 12-20. Następnie trafi do Muzeum Techniki, gdzie będzie uzupełnieniem rozpoczynającej się na początku czerwca wystawy nowinek technicznych w sporcie. Po zakończeniu ekspozycji dar ambasady Pakistanu zostanie przekazany do Muzeum Sportu.

mmt//tka/roody

Źródło zdjęcia głównego: Dariusz /Kontakt24